کد مطلب: 130447
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۲
شهردار تهران بر ضرورت تداوم برنامه‌های شاد و فرهنگی در پایتخت تاکید کرد.
 

به گزارش ایران خبر، پیروز حناچی عصر امروز به همراه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در نوروزگاه میدان مشق با بیان اینکه نوروزگاه‌ها، رویداد فرهنگی در پایتخت است، گفت: واقعیت این است که شهرداری به عنوان متولی این رویداد، نمی‌تواند بگوید ماستم ترش است اما به لطف خدا شاهد استقبال قابل توجه شهروندان و گردشگران از ویژه برنامه‌های نوروزگاه بودیم.

وی ادامه داد: ما سعی کردیم در این ایام و با توجه به نبود ترافیک و هوای بهاری، شهر را برای شهروندان شادتر کنیم.

شهردار تهران تاکید کرد: امیدواریم که در این کار موفق عمل کرده باشیم و بتوانیم این فعالیت فرهنگی را بیشتر و گسترده‌تر ادامه دهیم.

همچنین محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشور در نوروزگاه با بیان اینکه امیدوارم همیشه بتوانیم فضای این میدان و این منطقه ویژه به لحاظ تاریخی و گردشگری را در اختیار شهروندان قرار دهیم، تصریح کرد: بخشی از این فضا در اختیار وزارت امور خارجه است اما به هر حال این منطقه تاریخی است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وزیر امور خارجه کشور ادامه داد: این منطقه قسمتی از تاریخ و زندگی شهری ماست و حیف است که مردم این منطقه را نبینند. میدان مشق بخش ویژه‌ای از تاریخ معاصر است که باید مردم آن را ببینند و با آن آشنا شوند. 

وی ادامه داد: تهران کلانشهری است که من خودم با وجود اینکه تهرانی هستم خیلی از مناطق دیدنی و جاذبه‌های آن را مشاهده نکردم و مالک اصلی این منطقه و تمام مناطق کشور مردم ایران هستند و وقتی حضور مردم و نشاط آن‌ها را در چنین برنامه‌هایی می‌بینم، بسیار خرسند می‌شوم.

وی گفت: ما باید تدابیری داشته باشیم که مردم بتوانند از تمام ظرفیت‌های منطقه استفاده کنند.

ظریف در پایان پیشنهاد داد که مردم دیدار از موزه وزارت امور خارجه را در دستور کار خود قرار دهند.

منبع : خبرگزاری ايسنا