کد مطلب: 130506
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۸
اهواز ـ با وجود همه اخطارهای صادرشده برای حضور نیافتن در مناطق خطرآفرین، مردم به این تذکرها بی‌توجهی می کنند به گونه ای که اکنون بوستان‌های ساحلی اهواز مملو از جمعیت است.
 

به گزارش ایران خبر، دبی رودخانه کارون در اهواز به بالاترین سطح خود رسیده و بخش‌های وسیعی از جاده‌ها و بوستان‌های به زیر آب رفته است.

با توجه به بارندگی‌های صورت گرفته به خصوص در استان‌های بالادست رودخانه کارون و باز شدن دریچه‌های مخازن سدهای استان، آب رودخانه کارون همچنان در حال بالا آمدن است.

برای جلوگیری از هرگونه مخاطرات احتمالی، جاده‌های ساحلی اهواز از چند روز قبل مسدود شده‌اند و مسئولان بارها از مردم خواسته‌اند از نزدیک شدن به رودخانه کارون، جاده‌های ساحلی و بوستان‌های لب کارون خودداری کنند تا حادثه‌ای مردم را به خطر نیندازد.

این در حالی است که مشاهده‌های خبرنگار مهر از سرتاسر بوستان‌های ساحلی نشان می‌دهد مردم نسبت به این اخطارها بی توجهی کرده و بوستان‌های ساحلی اهواز مملو از جمعیتی است که بی توجه به خطرات حضور در چنین مکانی در حال تفرج و عکس گرفتن کنار این رودخانه طغیان کرده هستند.

در سایر شهرهای درگیر سیلاب نیز وضعیت اینچنین است و تعداد بی شماری از مردم در کنار بستر رودخانه‌ها، نهرها و مکان‌های سیلاب زده هستند و به اخطارها توجهی نمی‌کنند.

انتظار می‌رود مردم اخطارهای صادر شده را جدی بگیرند و از حضور در کنار رودخانه‌ها، نهرها و سیلاب‌ها خودداری کنند تا حادثه‌ای جبران ناپذیر اتفاق نیفتد و خوزستان از بحران سیل فعلی به سلامت عبور کند.

منبع : خبرگزاری مهر