کد مطلب: 131119
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بخشی از انحراف در تحولات سوریه توسط آمریکا انجام می‌شود که نام سپاه را به ناحق در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.
 

به گزارش ایران خبر، شب گذشته نشست رؤسای کمیسیون‌های سیاست خارجی سه کشور ایران، ترکیه و روسیه در روسیه به پایان رسید که در جلسه هم‌اندیشی برای تدوین بیانیه پایانی حشمت الله فلاحت پیشه در این نشست اظهار کرد: باید واقع گرایانه عمل شود. ما اینجا هستیم چون 2000 پاسدار ایرانی در سوریه خون دادند و شهید شدند. ما اینجا آمدیم تا مبتنی بر راه حل سیاسی حرکت کنیم. پاسداران ما در سوریه شهید شدند و مرحله نظامی داعش تمام و حامیانش شکست خوردند تا راه حل سیاسی مطرح شود.

وی افزود: بخشی از انحراف در تحولات سوریه توسط آمریکا انجام می‌شود که نام سپاه را به ناحق در فهرست گروه‌های تروریستی آورد لذا باید در بیانیه پایانی از همه کسانی که در سوریه جنگیدند تا به راه حل سیاسی برسیم نام برد، در سوریه خون سرباز روس و ترک هم ریخته شد.

بر این اساس بعد از بحث و بررسی بیانیه پایانی تدوین شد که فلاحت پیشه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تلاش هیئت ایرانی برای گنجاندن سیاست‌های کشور در بیانیه پایانی گفت: در بیانیه پایانی بر تمامیت راضی سوریه به ویژه لاینفک بودن بلندی‌های جولان، تجلیل از شهدای جنگ علیه تروریسم در سوریه و همکاری سه کمیسیون سیاست خارجی ایران، روسیه و ترکیه در دیگر مسائل منطقه تاکید شد.

به گفته وی، دور دوم و سوم این نشست در پاییز جاری و بهار سال آینده به ترتیب در آنکارا و تهران برگزار می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا