کد مطلب: 131345
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲
محمد جواد ظریف که به دمشق سفر کرده در دیدار با همتای سوری خود اظهار کرد: مردم سوریه با مقاومت خود در برابر گروه‌های تکفیری و تروریستی منطقه را از یک خطر جدی نجات دادند.
 
به گزارش ایران خبر، وزیر امور خارجه کشورمان، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در ادامه سفر به سوریه، با آقای ولید معلم همتای سوری خود دیدار و در خصوص مهمترین موضوعات فی‌مابین در روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و جهانی از جمله تحولات شمال آفریقا گفتگو کرد.
ظریف در این دیدار با تاکید بر اینکه مقاومت دولت و ملت سوریه در برابر خطر تروریسم، منطقه را از یک خطر و توطئه بزرگ نجات داد، بر لزوم خروج همه تروریست‌ها از سوریه و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.
این دیپلمات عالی رتبه کشورمان گفت: ما بسیار خوشحال هستیم که در جریان مقاومت و مبارزه با این خطر جدی برای مردم منطقه و جهان، در کنار مردم سوریه، عراق و منطقه بودیم.
به گزارش ایران خبر، در پاسخ به این اظهارات ظریف، وزیر امور خارجه سوریه نیز اظهار کرد: این همکاری‌ها موجب شد تا توطئه‌های بزرگی را خنثی کنیم و لازم است این همکاری‌ها تداوم و تعمیق یابد. پیروزی حاصل شده پیروزی مشترکی است به این دلیل که هر دو کشور در یک جبهه هستیم.
ظریف نیز در واکنش به این اظهارات گفت: البته کل دنیا در یک جبهه هستند ولی خیلی‌ها نمی‌فهمند.
منبع : خبرگزاری ايسنا