کد مطلب: 131734
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴
سپاه پاسداران می تواند نقش اساسی در خنثی کردن عصبانیت آمریکا و دور جدید از توطئه ها و تحریم ها داشته باشد و دوران فرماندهی سردار «حسین سلامی» قطعا دوره شکست دشمن خواهد بود.
 
به گزارش ایران خبر، رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در این دوره که شاهد عصبانیت آمریکا و دور جدیدی از توطئه ها و تحریم ها از طرف آنها هستیم، سپاه پاسداران می تواند نقش اساسی در خنثی کردن آنها داشته باشد و دوران فرماندهی سردار «حسین سلامی» قطعا دوره شکست دشمن خواهد بود.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» در سخنانی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه پاسداران که صبح امروز- چهارشنبه- در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: سپاه به عنوان مهم ترین سازمان بعد از انقلاب مسئولیت های خطیر و حساسی در دفاع، امنیت و پاسداری از انقلاب را بر عهده دارد.
وی افزود: در تعریف جایگاه سپاه همین بس که امام راحل فرمود اگر سپاه نبود کشور هم نبود. سپاه از بدو تولد که موسسان آن از مبارزان رژیم ستم شاهی بودند، نقش بی بدیلی در حفظ انقلاب داشته و تاریخ سپاه با تاریخ رشد و بلوغ نظام عجین شده است.
رییس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: نقش سپاه در تثبیت نظام و ارتقاء بازدارندگی جمهوری اسلامی و دورانی که تهدیدات آمریکا توسعه یافته و همچنین شکل دهی به قرارگاه های امنیتی در برخی استان های کشور و توسعه و سازندگی کشور و شکل دهی به محور مقاومت و کشاندن اسرائیل از آرزوی نیل تا فرات به جایی که امروز نگران بقای خود شده، از نقاط درخشان کارنامه سپاه است.
سرلشکر باقری با بیان اینکه خدمات سپاه در تعمیق انقلاب اسلامی در داخل کشور قابل توجه است، اضافه کرد: بسیاری از فعالیت های فرهنگی در کشور با مسئولیت بسیج و سپاه در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: بدیهی است که آمریکا از سپاه عصبانی باشد و اوج این عصبانیت خود را، با تروریست اعلام کردن سپاه نشان دهد. جنایتکارانی که خود پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از تروریست ها انجام می دهند، سپاه را تروریست اعلام می کنند و البته از دشمن جز این انتظار نمی رود.
رییس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه عصبانیت دشمن از جمهوری اسلامی ادامه دارد، تاکید کرد: اعلام منتفی شدن معافیت برخی کشورها از خرید نفت ایران بخشی دیگر از این عصبانیت است.
سرلشکر باقری افزود: ملت ایران بعد از گذشت چهل سال به حدی از قدرت رسیده است که بتواند با هر میزان فروش نفت روی پای خود بایستد و این میتواند فرصتی باشد تا ایران بتواند از گرفتاری وابستگی به نفت رها شود. البته آمریکا تقاص دشمنی های خود را در وقت مقتضی پس خواهد داد.

 دوران فرماندهی سرلشکر جعفری دوران درخشانی برای سپاه بود

وی با اشاره به دوران فرماندهی سردار جعفری در سپاه گفت: دوران فرماندهی سرلشکر جعفری دوران درخشانی برای سپاه بود و سپاه همواره در مسیر رشد و ارتقاء بوده و دوران مسئولیتی سردار جعفری نشانگر اقدامات بسیار اساسی در سپاه است که از جمله مهمترین آن می توان به تشکیل سپاه های استانی، طرح تحول سپاه، توجه خاص به مسائل فرهنگی و رشد محور مقاومت و پشتیبانی از نیروی قدس اشاره کرد.
رییس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: محور مقاومتی که امروز تروریسم را سرکوب کرده تفاوت اساسی با دوران قبل از وی دارد.
سردار باقری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ویژگی های سردار سلامی فرمانده جدید، عنوان کرد: سردار سلامی از هنگام ورود به سپاه در جبهه مستقر شدند و مسئولیت های سنگین عملیاتی را بر عهده داشتند. بعد از جنگ هم در مسئولیت های مختلف خود در سپاه خوش درخشیدند، لذا وی فرماندهی لایق و توانا برای سپاه هستند.
وی ایمان، شجاعت، پای کار بودن و اخلاق خوب را از دیگر ویژگی های سردار سلامی برشمرد و بیان کرد: دوران فرماندهی سردار سلامی با دوران حساسی در تاریخ انقلاب همزمان شده و در این دوره شاهد عصبانیت آمریکا و دور جدیدی از توطئه ها و تحریم های دشمن هستیم که سپاه می تواند نقش اساسی در خنثی کردن آنها داشته باشد و دوران سردار سلامی قطعا دوره شکست دشمن خواهد بود.
رییس ستادکل نیروهای مسلح توضیح داد: وحدت و همدلی ارتش و سپاه از اتفاقات ارزشمند چند وقت اخیر است و این دو نهاد در کنار هم بعنوان دو بازوی قدرتمند انقلاب برای پیشبرد آن و دفع تهدیدات هستند.

منبع : ایران آنلاین