کد مطلب: 131961
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
گرمسار - مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه ارزیابی خسارت سیلاب و حوادث در شبکه ریلی همچنان ادامه دارد، گفت: شبکه ریلی کشور به جز در منطقه آق قلا، کاملاً آزاد و تردد در تمامی نقاط جریان دارد.
 
به گزارش ایران خبر، سعید رسولی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره خسارات وارده به ناوگان حمل و نقل ریلی ایران اسلامی در اثر سیل‌های بهار ۹۸ در اقصی نقاط کشور، ابراز کرد: خوشبختانه برآوردهای اولیه نشان می‌دهد کمترین خسارت در حادثه سیل امسال به شبکه راه آهن وارد شده است،

وی با ابراز اینکه در بعضی از نقاط از جمله آق قلا همچنان با مسئله آب گرفتگی مواجه هستیم اما در این نقطه هم خوشبختانه کمترین خسارت وارد شده است، بیان کرد: در منطقه گلستان و در محدوده آق قلا چند نقطه از شبکه راه آهن به تشخیص ستاد بحران در راستای جریان آب بازگشایی شده که اکنون پرسنل شبکه راه آهن مشغول مرمت و بازسازی این نقاط هستند.

ناوگان ریلی قابل اعتماد

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در منطقه بام دژ و ایستگاه نظامیه در محدوده اهواز تا اندیمشک نیز دو نقطه دچار آب گرفتگی شدید شده بود که به سرعت بازسازی و بازگشایی شد، ابراز کرد: در منطقه لرستان نیز دو نقطه دچار مشکل شد که به سرعت تعمیر و مرمت آن انجام شده است.

رسولی با بیان اینکه برقراری تردد در مسیر ریلی مناطق مذکور در دستور کار شرکت راه آهن ایران قرار دارد، تصریح کرد: به جز منطقه آق قلا، بقیه شبکه راه آهن کاملاً آزاد و تردد در تمامی نقاط جریان دارد.

وی با بیان اینکه طرح راه اندازی قطار آمبولانس به صورت مکتوب به سازمان مدیریت بحران کشور و هلال احمر اعلام شده است، بیان داشت: این طرح می‌تواند در زمین بحران اثرگذاری بسیار خوبی داشته باشد که در این زمینه چند واگن مخصوص برای اجرای طرح وجود دارد که نیازمند تجهیز و بازسازی هستند.

قطار برقی گرمسار در دست پیگیری

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه بسیاری از حوادثی که در کشور اتفاق می‌افتد قابل پیش بینی است، گفت: برای کاهش خسارت‌های احتمالی می‌توانیم از ظرفیت‌های راه آهن برای امداد رسانی استفاده کنیم و از سوی دیگر باید گفت عدم خسارات فراوان به ناوگان ریلی نشان دهنده پایداری آن است و ما معتقدیم که در همه دنیا ناوگان ریلی نسبت به سایر شبکه‌ها ارجحیت دارد تا جایی که حتی در رابطه با پدافند غیر عامل نیز قابل اعتماد خواهد بود.

رسولی با بیان اینکه این شرکت در ایام نوروز و حادثه سیل برای روستاهایی که در گیر سیل شده بودند شرایط سکونت موقت با در اختیار قرار دادن واگن‌های باری مسقف را فراهم کرد، گفت: این تجربه بسیار خوبی بود و ما دریافتیم که می‌توان از این طریق خدمت رسانی خوبی را به هموطنان داشته باشیم.

وی در خاتمه و در پاسخ به سوالی درباره طرح قطار برقی تهران – گرمسار و با بیان اینکه این طرح در حال پیگیری است، افزود: این طرح توسط فاینانس روسیه در دست اقدام و مسائل حقوقی و اداری آن در حال پیگیری است لذا امیدواریم به سرعت اجرایی شود.

منبع : خبرگزاری مهر