کد مطلب: 132760
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: جسد پسر بچه پنج ساله غرق شده در محدوده« حسنکی» از رودخانه های محلی زهک با تلاش نیروهای هلال احمر پس از 2 روز عصر امروز/سه شنبه/ پیدا شد.
 
جسد کودک

حسن مصفا در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این کودک صبح روز گذشته در اطراف روستای عباس رستم شهرستان زهک واقع در شمال سیستان و بلوچستان غرق شده بود.
وی افزود: بعد از اعلام غرق شدگی بلافاصله 2 تیم ساحلی و امدادی جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام که با تلاش 2 روزه جسد این کودک را عصر امروز پیدا کردند.

سیستان و بلوچستان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به آشنا نبودن مردم از وضعیت رودخانه ها از خانواده ها تقاضا می شود از تردد در محدوده رودخانه های محلی پرهیز کنند.

رودخانه

به گزارش ایرنا با توجه به خشکسالی دو دهه گذشته در منطقه سیستان بسیاری از مردم برای تامین آب مورد نیاز خود در مصب رودخانه ها و انهار اقدام به حفر چاه یا چاهک کرده اند که اکنون با جاری شدن آب در این رودخانه ها محل و مکان چاهها برای مردم ناآشناست و افرادی که برای شنا وارد این رودخانه ها و انهار می شوند احتمال غرق شدن آنها در این چاهها بسیار زیاد است./ایرنا

منبع : ایران آنلاین