کد مطلب: 133032
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴
چه اتفاقی برای قیمت خودروهای داخلی می‌افتد؟ آیا پراید 55 میلیونی 23 میلیون تومان می‌شود؟ آیا خودروسازان می‌توانند با قیمت‌های جدید تولیدشان را حفظ کنند؟ این‌ها سوالاتی است که مردم با برگشت شورای رقابت به موضوع قیمت‌گذاری می‌پرسند.
 
به گزارش ایران خبر، خودروسازان در جواب سوالات مردمی می گویند: کاهش قیمتی در کار نخواهد بود چرا که ادر شرایط فعلی غیرممکن است. اگر شورای رقابت بدون در نظر گرفتن واقعیت ها بخواهد قیمت های کارخانه ای را پایین بیاورد دیگر این صنعت نمی تواند ادامه حیات دهد.

با آنکه خودروسازان حضور شورای رقابت را در قیمت ها بی اثر می دانند اما بازار نسبت به این خبر واکنش مثبت نشان داد و قیمت ها بین 3 تا 4 میلیون تومان ارزان تر شد. خودروهای پیشتاز در کاهش قیمت انواع پژوها، پراید و سمند بوده است. البته معلوم نیست این تاثیر پذیری تا چه زمان ادامه خواهد داشت.

در این میان نمایندگان مجلس در پاسخ به سوالات مردم می گویند: خودروسازان به خاطر انحصاری که ایجاد کرده اند اجازه نمی دهند قیمت خودرو کاهش پیدا کند اما با برگشت شورای رقابت قیمت ها کاهش پیدا و تولید هم همین مسیر را طی می کند.

20 دیماه بود که دولت شورای رقابت را از قیمت گذاری خودرو کنار گذاشت. شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه پس از گلایه های متعدد وزرای سابق و اسبق صنعت، معدن و تجارت قیمت خودرو را به حاشیه بازار سپرد تا قیمت ها روند تعادلی به خود بگیرد و دیگر فاصله قیمت بازار و کارخانه باعث سوء استفاده دلالان نشود.قرار بود خودروسازان 5 درصد کمتر از حاشیه بازار قیمت هایشان را تعیین کنند اما با گذشت زمان هر روز بر ناکامی های این طرح افزوده شد.

ادامه این گزارش را فردا در صفحه 4 روزنامه ایران بخوانید.

منبع : ایران آنلاین