کد مطلب: 133334
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از اضافه شدن بند الحاقی به ماده ۱ قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از آسیب دیدگان ناشی از آن، خبر داد و گفت: اسیدپاش اگر به قصد رعب و وحشت اقدام به اسیدپاشی کند و منجر ناامنی شود، به اتهام مفسد فی الارض محاکمه می شود.
 
به گزارش ایران خبر، «حجت الاسلام حسن نوروزی» با اشاره به جلسه امروز کمیسیون  حقوقی و قضایی مجلس اظهارداشت: طبق الحاقیه اضافه شده به ماده ۱ قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت بزه دیدگان ناشی از آن، اگر اسیدپاش به قصد ناامنی و ایجاد رعب و وحشت اقدام به اسیدپاشی کند و موجب ناامنی در محیط شود، مفسد فی الارض تلقی و با این عنوان اتهامی محاکمه می شود.

براساس این گزارش، کلیات قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از آسیب دیدگان ناشی از آن، هفته گذشته در صحن علنی مجلس تصویب شد و نمایندگان وارد بررسی جزییات مواد آن شدند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس دهم شورای اسلامی اظهارکرد: اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی امروز همچنین ادامه طرح موادی از تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت را با حضور معاون حقوقی قضایی دیوان عدالت و معاون وزیر دادگستری بررسی کردند.

به گفته نوروزی، در این نشست ماده ۱۳ تا ۱۸ این قانون مورد بررسی قرار گرفت./ایرنا

منبع : ایران آنلاین