کد مطلب: 134096
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که در تماس تلفنی با ۲۲ شهروند از آنان با وعده برنده شدن در مسابقات صدا و سیما، کلاهبرداری کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شد.
 
کلاهبرداری

سرهنگ سید «نورالدین حسینی افزود: در پی ارجاع شکایت هایی به پلیس آگاهی استان در خصوص کلاهبرداری فردی تحت عنوان برنده شدن افراد در مسابقات صدا و سیما، بررسی موضوع به صورت تخصصی به تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: در انجام تحقیقات از مالباختگان مشخص شد که مالباختگان بدون توجه به توصیه‌های مؤکد پلیس، فریب یک فرد شیاد را خورده اند و بعد از طرح برنده شدنشان در مسابقات تلویزیونی برای دریافت جایزه به دستگاه خودپرداز مراجعه کرده و با شگرد خاص فرد کلاهبردار از حساب بانکی آنان مبالغی برداشت شده است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، سرانجام این فرد در یکی از استان‌های کشور شناسایی و در عملیات پلیس دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان انتقال شد.

اراک

سرهنگ حسینی ادامه داد: فرد دستگیر شده با توجه به اسناد و مدارکی که در روند رسیدگی به شکایات مالباختگان به دست آمد، به ۲۲ فقره کلاهبرداری در استان‌های مرکزی، خوزستان و اردبیل به مبلغ ۲۳۱ میلیون و ۴۲۸ هزار ریال اعتراف کرد.

وی ادامه داد: از این فرد ۱۵ کارت بانکی و ۱۰ سیم کارت متعلق به افراد دیگر که به روش های دیگر به دست آورده بود، کشف شد.

 

 

 

منبع : ایران آنلاین