کد مطلب: 134198
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری تهران با اشاره به وجود ۸۰۰ روستا با جمعیت مجموعاً ۸۵۰ هزار نفر در استان گفت: توانسته‌ایم در اکثر این روستاها مشکل اشتغال را حل و فصل کنیم به شکلی که روستایی در استان تهران وجود دارد که اصلاً مشکل اشتغال ندارد.
 

به گزارش ایران خبر، معصومه پرندزاد در سی و دومین نشست فصلی مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های کشور گفت: همیشه نگاه‌ها به سمت شهرها بوده و از روستاها غفلت شده است در حقیقت نگاه جداگانه‌ای به روستاها نداشته‌ایم. هرکجا که صبحت در خصوص روستاها بوده گفتند شهر و روستاها و در مورد عشایر هم موضوع همین شکل است هر کجا که در مورد آنها صبحت شده گفتند روستا و عشایر در حالی که زندگی روستایی و عشایری به هم نزدیک است اما زندگی روستایی به شهری به هیچ عنوان نزدیک نیست. لذا باید به روستاها نگاهی جداگانه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در استان تهران ۸۰۰ روستا با ۸۵۰ هزار نفر جمعیت وجود دارد که توانسته‌ایم در اغلب آنها مشکلات بیکاری را حل و فصل کنیم به شکلی که در حال حاضر روستایی در استان تهران داریم که اصلاً مشکل بیکاری ندارد.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری تهران در بخش دیگری از صبحتهای خود ضمن تقدیر از اقدامات جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: نگاه شایسته شما به اقتصاد روستا قطعاً می‌تواند در حوزه اشتغال تأثیرات بسیاری داشته باشد بی تردید زمانی که اقتصاد روستا متحول شود شاهد تحول در اشتغال روستایی خواهیم بود.

وی تاکید کرد: اگر به اقتصاد روستاها توجه شد قطعاً مشکل اشتغال برطرف خواهد شد و در این میان باید صنعت بومگردی گردشگری در روستاهای ما هرچه سریع‌تر توسعه پیدا کنند و مورد توجه جدی قرار گیرد. قطعاً توسعه متوازن در روستاها که توسط افرادی بسیاری مطرح می‌شود به معنای ایجاد عدالت نخواهد بود در حقیقت عدالت به معنای برابری نیست عدالت به معنای توسعه است و در این مسیر محقق می‌شود.

پرند زاد با اشاره به تلاش‌های رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در جلب توجه به روستاها و پیگیری امور آنها اظهار کرد: این تلاش‌ها باعث شده امروز دررسانه‌های ملی از روستاها غافل نشوند در حقیقت عزم دولت در مورد روستاها به رسانه ملی نیز تسری پیدا کرده است و در این شرایط توسعه پایدار رقم خواهد خورد. همچنین نگاه شما به استارتاپ‌ها و شرکتهای دانش بنیان در سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها نشان از داشتن برنامه در حوزه روستایی است که این جای تقدیر دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا