کد مطلب: 134262
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
‌فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: اعضای یک باند پنج نفره زورگیری، ساعات ابتدایی بامداد امروز (پنجشنبه) در پی تعقیب و گریزی کوتاه مدت با شلیک پلیس متوقف و همگی دستگیر شدند.
 
زورگیری

سرهنگ "حسین براری" اظهار کرد: به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره درگیری که طی آن سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید قصد زورگیری و سرقت یک دستگاه خودروی دیگر را داشته‌اند، تیمی از مأموران به سرعت در محل حاضر شدند.

وی ادامه داد: پس از حضور پلیس در محل، فردی به مأموران مراجعه و عنوان کرد پنج سرنشین یک دستگاه خودروی پراید با تهدید اسلحه قصد سرقت خودروی وی را داشته اند که پس از مقاومت در برابر آنها و اطلاع به پلیس از صحنه متواری شده اند.

براری گفت: با دریافت این گزارش، مأموران پلیس حین گشت‌زنی موفق به شناسایی خودروی پراید افراد زورگیر شدند و سارقان نیز با مشاهده مأموران ضمن بی توجهی به اخطارهای ایست پلیس به سرعت اقدام به فرار کردند.

کرمانشاه

فرمانده انتظامی کرمانشاه یادآور شد: در این تعقیب و گریز مأموران با استفاده از قانون بکارگیری سلاح و شلیک سه تیر هوایی و دو تیر به لاستیک خودروی افراد زورگیر، موفق به توقف خودرو شدند.

وی گفت: خودروی متعلق به سارقان زورگیر در حوالی پل ولایت متوقف و مأموران با کمک دو گشت دیگر پلیس، هر پنج سرنشین پراید را دستگیر کردند.

براری همچنین با اشاره به زخمی شدن یکی از سارقان و انتقال وی به بیمارستان، از ادامه تحقیقات از چهار زورگیر دیگر خبر داد و گفت: همزمان با این تحقیقات تاکنون سه شهروند با مراجعه به کلانتری شکایت خود را از این باند که قصد سرقت خودروهای آنان را نیز داشته اند، اعلام کردند.

رئیس پلیس شهرستان کرمانشاه در پایان گفت: پلیس برای تأمین امنیت شهر و برخورد با سارقان و زورگیران قاطعانه عمل کرده و تحت هیچ شرایطی اجازه ناامنی به چنین اراذلی را نمی‌دهد./ایسنا

منبع : ایران آنلاین