کد مطلب: 134335
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶
علی مطهری در واکنش به سفر «آبه شینزو» به تهران با بیان اینکه ژاپن کشوری ایدئولوژیک نیست و بیشتر نگران منافع اقتصادی خودش است تصریح کرد: تحریم‌های امریکا علیه ایران به اقتصاد ژاپن هم آسیب می‌زند، لذا توکیو از چند ماه پیش به دنبال ایجاد یک نوع توافق بین ایران و امریکا است.
 
به گزارش ایران خبر، علی مطهری در برنامه پارک شهر رادیو تهران درباره تاثیر سفر «آبه شینزو» به تهران گفت: ژاپن کشوری ایدئولوژیک نیست و بیشتر نگران منافع اقتصادی خودش است ضمن اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران به اقتصاد ژاپن هم آسیب میزند لذا توکیو از چند ماه پیش به دنبال ایجاد یک نوع توافق بین ایران و آمریکا ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت مردم ایران قطعا نتیجه خواهد داد و آمریکا هم در پی شکست تحریم‌ها علیه ایران ناامید شده است اظهار داشت: اعتراضات دی ۹۶ آنها را امیدوار کرده بود که مردم علیه نظام ایران وارد میدان شده و بعد از یک سال و اندی احساس می‌کنند اجرای آن سیاست فایده‌ای ندارد و به هدفشان نرسیده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: حرف جمهوری اسلامی ایران کاملا منطقی است و حرف زور نمی‌زند این در حالی است که منطق آمریکا در دنیا قابل قبول نیست و کشورها در حال انتقاد به واشنگتن هستند./ فارس

 

منبع : ایران آنلاین