کد مطلب: 134953
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
دکنر ارسلان فتحی پور با بیان اینکه نیاز است که قوانین اقتصادی متناسب با جنگ اقتصادی تدوین شود، گفت: امروز دشمن متوجه شده که تحریم‌ها بی‌نتیجه بوده و التماس و عقب‌نشینی آنها مهم‌ترین نشانه برای شکست تحریم‌هاست.
 
به گزارش ایران خبر، دکتر ارسلان فتحی پور، رئیس اسبق کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی، گفت: وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور و معیشت مردم به‌هیچ‌عنوان حاصل تحریم نیست بلکه نتیجه بی‌تدبیری‌های اقتصادی است که به صورت علمی روشن و آشکار است.

وی با بیان اینکه، مجلس شورای اسلامی می‌تواند در حوزه تقنین و نظارت زمینه رفع مشکلات اقتصادی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه را فراهم کند، گفت: برای برون‌رفت از وضعیت کنونی، علم اقتصاد نسخه‌های دقیقی دارد که متأسفانه به آن از سوی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی بی‌توجهی شده است.

 نماینده سابق مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید به عنوان یک استراتژی مورد توجه دولت و مجلس باشد، گفت: برای تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی لازم است که نمایندگان مجلس به صورت دقیق به این سیاست‌ها توجه داشته باشند و از هرگونه تصمیمی که با این سیاست‌های مهم مغایرت دارد، پرهیز کنند.

دکتر فتحی‌پور با بیان اینکه، گره زدن اقتصاد و معیشت مردم به برجام به هیچ عنوان منطقی نیست، گفت: کشور ما ظرفیت‌ها و منابع بزرگی دارد که به این ظرفیت‌ها و منابع، ساختار اقتصاد ایران را از هر نوع تحریمی مصون کرده است منتهی وقتی به این منابع و ظرفیت‌ها توجهی نمی‌شود، اقتصاد کشور از سوی تحریم مورد لطمه قرار می‌گیرد؛ بنده به عنوان یک اقتصاد دادن باور داشته و دارم که ساختار اقتصاد ایران تحریم پذیر نیست مگر آنکه برخی بی‌تدبیری‌ها موجب تاثیر قابل توجه اقتصاد از تحریم‌ها شود.

 وی با بیان اینکه، قوانین فعلی برای شرایط عادی است و نیاز است که قوانین اقتصادی متناسب با جنگ اقتصادی تدوین شود، گفت: باید برنامه‌ای مدون، دقیق و راهبردی برای مقابله به توطئه‌های اقتصادی دشمن تنظیم شود؛ البته امروز دشمن متوجه شده که تحریم‌ها بی‌نتیجه بوده و التماس و عقب‌نشینی آنها مهم‌ترین نشانه برای شکست تحریم‌هاست.

 دکتر فتحی‌پور گفت: بنده تردیدی ندارم که با تدابیر مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم مشکلات اقتصادی مردم رفع و از شرایط کنونی خارج خواهیم شد.