کد مطلب: 135407
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بر اساس آنچه در مقررات کشور به درستی تصریح شده، مرکز آمار ایران تنها مرجع تولید و انتشار رسمی آمارهای کشور است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت در آیین تکریم و معارفه رییس مرکز آمار ایران اظهار داشت: بی‌تردید فعالیت و زحمتی که روسای پیشین مرکز آمار ایران و مجموعه کارکنان این مرکز تاکنون داشته‌اند، اطمینان خاطر را به ما می‌دهد که هم به لحاظ ساختاری و هم از منظر جنس کار، مراتب قدردانی خود را از این مرکز ابراز کنیم.

وی با تاکید بر اینکه موضوع دقت، صحت و سرعت در فعالیت‌های مرکز آمار ایران از آنجا که انحصار تولید آمار فقط به این مرکز محدود نمی‌شود، موضوعیت قابل توجهی می‌یابد، افزود: اما آنچه در مقررات کشور به درستی تصریح شده اینکه، مرکز مذکور تنها مرجع تولید و انتشار رسمی آمارهای کشور است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: تنها یک صدا و پژواک در زمینه آمار باید باشد و آن صدای مرکز آمار ایران است که با عملکرد مطلوب توانسته است هم نیازهای آماری بخش دولتی و هم غیر دولتی را تأمین کند.

وی گفت: مرکز آمار ایران، سازمان برنامه و بودجه کشور را روسفید کرده و من رضایت کامل و قلبی خود را که مبتنی بر واقعیات عملکرد این مرکز است، ابراز می‌کنم.

نوبخت با اشاره به مورد خاصی که رییس‌جمهور در مورد یارانه‌های انرژی درخواست کرده بود، گفت: در این مورد خاص، آقای رییس‌جمهور از مرکز آمار ایران آماری را خواستند و اگر این آمار دقیق نبود، انواع نارضایتی‌ها در جامعه پدید می‌آمد، اما خوشبختانه چنین نشد و همواره بین سازمان برنامه و بودجه کشور و مرکز آمار ایران تعامل شایسته‌ای حاکم است.

وی در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: در عین حال که از عملکرد درخشان دکتر امیدعلی پارسا رییس قبلی این مرکز قدردانی می‌کنم، بسیار مسرور هستم که برای نخستین بار، شرایطی فراهم شد که از درون مرکز مذکور، مدیر توانمند و شایسته‌ای را به عنوان رییس انتخاب کنم و خوشحال هستم که توانستم دکتر جواد حسین‌زاده را به سمت رییس مرکز آمار ایران منصوب کنم.

بر اساس این گزارش اخیراً، جواد حسین زاده به عنوان رئیس جدید مرکز آمار ایران جایگزین امیدعلی پارسا شد. همچنین امید علی پارسا ریاست سازمان امور مالیاتی کشور را بر عهده گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر