کد مطلب: 135676
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان از کلاهبرداری یک فرد در سایت دیوار خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد در گقت‌وگو با ایسنا، در توضیح این خبر اظهار کرد: با دریافت مرجوع قضائی مبنی بر کلاهبرداری در سایت دیوار توسط یک شهروند همدانی، رسیدگی به پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات فنی و پلسی توسط کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های اولیه مشخص شد که شاکی به قصد اجاره منزل در سایت دیوار با آگهی مبنی بر یک خانه تمام عیار با تجهیزات کامل و اجاره ارزان مواجه می‌شود.

سرخوش‌نهاد مطرح کرد: پس از تماس با صاحب آگهی او اظهار می‌کند که برای اجاره خانه ابتدا باید بیعانه‌ای به مبلغ ۵ میلیون تومان واریز کند چرا که خانه مشتری زیادی دارد و باید برای اطمینان ابتدا مبلغی را پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: شاکی پس از واریز پول به حساب صاحبخانه با او تماس گرفته اما در کمال تعجب متوجه می‌شود که او شماره را از دسترس خارج کرده و آگهی را از سایت حذف کرده است.

رئیس پلیس فتای استان همدان با اشاره به اینکه متهم شناسایی شده است، توصیه کرد: شهروندان تمام معاملات مالی خود را در فضای حقیقی انجام دهند و به هیچ عنوان به افراد ناشناس برای انجام معامله در فضای مجازی اعتماد نکنند.


منبع : خبرگزاری ايسنا