کد مطلب: 135678
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
بروجرد-نماینده مردم بروجرد در خانه ملت گفت: اروپایی‌ها ۱۱ مورد را متعهد بودند انجام دهند اما تنها یک مورد در قالب اینستکس که آن هم بستر کار است و پاسخگوی تحریم های ظالمانه نیست، انجام شد.
 

به گزارش ایران خبر، علاء الدین بروجردی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از ابتدا توافق هسته‌ای در قالب «برجام» یک جاده دو طرفه بود و قرار بر این شده بود که برخی محدودیت‌ها را بپذیریم و طرف مقابل تحریم‌ها را به طور کامل رفع کنند، اظهار داشت: آمریکا قرارداد را به هم زد و از این توافق خارج شد و اضافه بر این خطای بزرگ غیرقانونی، به اروپایی‌ها فشار وارد کرد که آنها هم تاسی به آمریکا کنند.

خروجی تهدید و اولتیماتوم به کشورهای اروپایی، آن وضعیت مطلوبی نبود که انتظار داشتیم

وی با بیان اینکه ما فرصت دادیم، شورای عالی امنیت ملی یک تدبیر هوشمندانه‌ای اتخاذ کرد و دو ماه فرصت خوبی بود برای اروپایی‌ها تا به تعهدات خود عمل کنند، تصریح کرد: رسماً و بسیار شفاف اعلام شده بود که اگر تعهدات را عملی نکنند ما هم به تدریج از تعهدات خود عقب نشینی می‌کنیم و آن را انجام نخواهیم داد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خروجی این تهدید و اخطار و اولتیماتوم به کشورهای اروپایی، آن وضعیت مطلوبی نبود که ما انتظار داشتیم، ۱۱ مورد را متعهد بودند انجام دهند و تنها یک مورد را در قالب اینستکس که آن هم بستر کار است و پاسخگوی تحریم های ظالمانه نیست، انجام شد.

اینستکس پاسخگوی تحریم‌های ظالمانه نیست

بروجردی با اشاره به اینکه دیروز هم توسط نمایندگان دولت و سازمان انرژی اتمی اقدام بسیار جدی و عملیاتی در راستای کاهش تعهدات برجامی ایران صورت گرفته است، گفت: اروپایی ها نباید انتظار داشته باشند منافع ملی ما زیر پای تصمیمات نابخردانه ترامپ از بین برود و ما نظاره‌گر این ظلم به ملت خود باشیم.

گام ها برای کاهش تعهدات برجامی ایران بسیار هوشمندانه برداشته شده است

وی با بیان اینکه گام‌ها بسیار هوشمندانه و اصولی برداشته شده و امیدواریم اروپایی ها به تعهدات خود عمل کنند، تصریح کرد: گرچه دیر است، اما ما این تسامح را هم انجام دادیم که هر زمان اروپایی ها تعهدات خود را عملی کنند ما همچنان به تعهد خود در برجام باز خواهیم گشت و این نشان دهنده اوج صداقت ایران است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته کشورهایی مانند چین و روسیه که جزو امضاکنندگان هستند به تعهدات خود عمل می کنند، اما آمریکایی‌ها از همه توانمندی‌های خود استفاده می‌کنند که باز فشارهای بیشتر تحریمی ظالمانه را به کشور ما وارد کنند.

منبع : خبرگزاری مهر