کد مطلب: 135850
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه ما از اروپایی‌ها هیچ انتظاری نداریم، گفت: آن‌ها سابقه خوبی ندارند و دشمنی امریکا با ملت ایران همچنان ادامه دارد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صدا و سیما، آیت الله احمد جنتی در جلسه مشترک هیات رئیسه با کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری با تبریک فرارسیدن دهه کرامت به موضوع مقاومت و رهنمودهای مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد و اظهارداشت: باوجود دشمنی‌های امریکا ما پیروزی‌های بسیار خوبی داشتیم و دشمن از این پیروزی‌ها عصبانی است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران و مقاومت موفق شد توطئه‌های امریکایی‌ها در عراق و سوریه را خنثی کند و در یمن نیز امریکا و متحدان آن درحال شکست هستند و همه عصبانیت آن‌ها از ایران است.

آیت الله جنتی با بیان اینکه مقاومت چهل سال ایران اسلامی را سرپا نگه داشته است، افزود: با همه مشکلات اقتصادی، نظامی، فرهنگی و سیاسی که برای مردم ایران ایجاد کردند این نظام با توکل به خداوند و پشتیبانی مردم سرپا ماند.

وی گفت: برخلاف تصور مقامات امریکایی که فکر می‌کردند ایران جشن پیروزی چهل سالگی انقلاب اسلامی را نمی‌تواند برگزار کند، اما مردم با حضور پررنگ و همت خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدرت خود را به صحنه آوردند و این ثمره مقاومت است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم باوجود گرانی‌ها و فشارهای اقتصادی در صحنه حضور دارند، تصریح کرد: از هیچ خدمتی نباید برای مردم کوتاهی کنیم.

آیت الله جنتی گفت: مقاومت منجر شد تا قدرتی دشمن شکن پیدا کنیم.

وی به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و پاسخ منفی رهبر معظم انقلاب در دریافت پیام رئیس جمهور امریکا اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در این قضیه از موضع قدرت برخورد کردند و دشمن را تحقیر کردند و این قدرتی است که با توکل به خداوند متعال به دست آمده است.

آیت الله جنتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مایه افتخار جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: سپاه پاسداران با سرنگونی پهپاد جاسوسی امریکا بر افتخارات ما افزود و سیلی محکمی بر گوش ترامپ زد.

وی اعمال تحریم‌ها علیه نهادهای مرتبط با مقام معظم رهبری را نشانه عصبانیت امریکایی‌ها ارزیابی کرد و افزود: اقدامات ترامپ امروز صدای خود امریکایی‌ها را هم درآورده است تا جایی که نشریات امریکایی نوشته اند ترامپ مثل ببر فریاد می‌زند و مثل گربه می‌ترسد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رئیس جمهور امریکا تصور می‌کند با مسدودکردن دارایی‌ها و اعمال تحریم‌ها می‌تواند شکستی بر ما وارد کند، اما مگر رهبری چقدر سرمایه در امریکا و خارج از کشور دارد.

آیت الله جنتی تصریح کرد: بیانیه گام دوم را باید به صورت گفتمان مطرح کنیم و نباید بگذاریم کهنه شود و این موضوع باید از طریق مجلس خبرگان پیگیری شود.

وی در ادامه بر رونق تولید، افزایش کیفیت کالاهای ایرانی، توزیع عادلانه و جلوگیری از مصرف بی اندازه تاکید کرد و گفت: عملکردهای ضعیف اقتصادی کشور را با چالش‌هایی مواجه کرده است.

آیت الله جنتی با انتقاد از تصدی‌گری دولت، افزود: چرا بیشتر اقتصاد کشور در دست دولت است و بخش خصوصی را فعال نمی‌کنند. این برخلاف قانون اساسی است.

وی تصریح کرد: تنها راه دستیابی به اقتصاد مقاومتی حمایت از بخش خصوصی است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر استفاده از نیروهای جوان تاکید کرد و گفت: وضعیت موجود مشکلات را حل نمی‌کند و باید آتش به اختیار عمل کنیم.

آیت الله جنتی افزود: باید جوان‌های با ایمان و جهادگر به کار گرفته شوند.

وی با بیان اینکه برجام تاکنون نتیجه و دستاوردی برای کشور نداشته است، گفت: اگر رهنمودهای مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار می‌دادیم به این مشکلات برنمی خوردیم.

آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه ما از اروپایی‌ها هیچ انتظاری نداریم، افزود: آن‌ها سابقه خوبی ندارند و دشمنی امریکا با ملت ایران همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: نباید به اروپایی‌ها امید داشت و باید روی پای خودمان بایستیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از اقدامات آقای رئیسی در مبارزه با فساد در قوه قضاییه گفت: ۶۰ قاضی متخلف از کار برکنار شدند و این شروع خوبی برای مبارزه با فساد در قوه قضاییه است.

آیت الله جنتی تصریح کرد: از کسانی که عادل نباشند نمی‌توان انتظار اجرای عدالت را داشت و کسی که می‌خواهد با فساد مبارزه کند نباید خودش فاسد باشد.

منبع : خبرگزاری مهر