کد مطلب: 136084
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
افسانه پاکرو معتقد است که سینمای کودک نیازمند بودجه‌ کافی و سرمایه‌گذاری درست است و باید برایش هزینه شود، اگر شرایط فراهم شود افراد آگاه می‌توانند با امکاناتی که دارند، اثری فاخر تولید کنند.
 
به گزارش ایران خبر، پاکرو  همچنین به اهمیت سینمای کودک و لزوم توجه به آن اشاره کرد و گفت: «سینمای کودک از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا هر تصویری که در کودکی می‌بینیم، بر ضمیر ناخودآگاه، تاثیر می‌گذارد و در ذهن، ماندگار می‌شود. برای مثال چندین سال است که‌ من زیاد فیلم کودک تماشا نکرده‌ام، اما هنوز فیلم‌ها و کارتون‌هایی که در دوران کودکی دیدم را به یاد دارم و آن آثار در ذهنم اثر خودشان را برجای گذاشته‌اند.»

او اضافه کرد: «پس اگر فیلم‌های آموزشی که بر مبنای فرهنگ‌ ایرانی ساخته شده را به کودک نشان دهیم، چون فرهنگ را از طریق تصویر می‌بیند و درک می‌کند، تاثیرش به مراتب بیشتر از دیگر ابزارهای آموزشی خواهد بود. ضمن این که ما با به تصویر کشیدن فرهنگ‌ قومیت‌های مختلف در کشور برای کودک امکان آشنایی با رسومی را فراهم می‌آوریم که پیش‌تر درک نکرده بود، چون هر کودکی امکان سفر به نقاط مختلف و آشنایی با فرهنگ‌های متفاوت را ندارد، پس نقش سینما، در این رابطه پررنگ جلوه می‌کند.»

پاکرو درخصوص آینده‌ کاری بازیگران کودک که در فیلم‌های این حوزه ایفای نقش می‌کنند، گفت: «من همیشه نسبت به نادیده گرفتن کودکان بازیگر منتقد بودم، چون بچه‌هایی که در آثار مختلف ایفای نقش می‌کنند و به شهرت می‌رسند، خیلی ناگهانی مورد توجه واقع می‌شوند و پس از مدتی از یادها می‌روند و کنار گذاشته می‌شوند. این رنجی است که کودک متحمل آن می‌شوند و دیگران توجهی به این مسئله ندارند.»

پاکرو  یادآور شد: «من همیشه درخصوص کودکان و زنان فیلم ساخته‌ام چون باور دارم که این دو گروه قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند و باید به آن‌ها توجه شود. همچنین امیدوارم ژانر کودک پرباری داشته باشیم، چون سینمای ما سهم زیادی در جهان دارد و خیلی خوب است که دوباره، فیلم‌های خوب در حوزه‌ کودک ساخته شود.»/خبرآنلاین

منبع : ایران آنلاین