احمد بیگدلی نماینده خدابنده درگفتگو با ایران خبر:

نمایشگاه‌ها باید براساس هدف‌گذاری‌ها برگزار شوند

کد مطلب: 136367
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷
بیگدلی نماینده استان زنجان در مجلس دهم می‌گوید: برای رونق تولید باید قوانین دست‌وپاگیر را حذف کرد زیرا تولید، نیاز به آرامش فکری دارد و با بوروکراسی پیچیده اداری در مغایرت است.
 
به گزارش ایران خبر، احمد بیگدلی نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی در خصوص برپايی نمايشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق توليد» و اینکه این نمایشگاه چقدر می‌تواند شرایط خودکفایی را در دوران تحریم فراهم کند، گفت: برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق توليد، خوب و ارزنده است اما موضوع مهم چه در این نمایشگاه و چه نمایشگاه‌های دیگر باید این باشد که می‌خواهیم در آینده به کجا برسیم. یعنی نیاز است که هدف‌گذاری شود و بواسطه این برنامه‌ها در آن مسیر حرکت کنیم.
وی افزود: یکی از ضعف‌هایی که همچنان در کار دیده می‌شود این است که نتوانستیم آن‌طور که باید و شاید زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی را ایجاد کنیم. من به شخصه مطمئن هستم که نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق توليد در آینده موثر خواهد بود اما باید تلاش کرد که این اثرگذاری حداکثری شود. برای اینکه این اتفاق بیافتد دو کار باید در دستور کار مسئولان مربوطه قرار بگیرد: 1- زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی که قرار است باعث خودکفایی شود را مهیا کنند و سپس روی به برپایی چنین رویدادهای بیاورند. 2- پس از پایان نمایشگاه، صنعتگران به حال خود رها نشوند و این تعامل، همکاری و حمایت، همیشگی باشد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: برای اینکه شعار اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند نباید همه نگاه‌ها به سمت دولت معطوف باشد بلکه همه بخش‌های خصوصی و حتی مردم در این رابطه وظایفی را به عهده دارند. وقتی کشوری یک هدفی را دنبال می‌کند زمانی می‌تواند به آن هدف نزدیک شود که همه خود را در قبال آن موضوع، مسئول بدانند. اکنون که کشور در یکی از بدترین تحریم‌های اقتصادی پس از انقلاب است، چاره‌ای جز حمایت از تولید داخل و بهبود فضای و کسب و کار نداریم که امیدوارم این نمایشگاه، مقدمه‌ای بر این موضوع باشد.
بیگدلی اظهار داشت: برای رونق تولید باید قوانین دست‌وپاگیر را حذف کرد زیرا تولید، نیاز به آرامش فکری دارد و با بوروکراسی پیچیده اداری در مغایرت است. امروز نمایندگان مجلس وظیفه دارند این قوانین را بررسی و در جهت حمایت از تولیدکنندگان، قوانین آسان‌تری را وضع و دولت را مجاب به اجرای آن کنند.
نماینده استان زنجان بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین اهداف نمایشگاه‌ها، بهم‌رسانی صنایع و تولیدکنندگان است. نگاه به اقتصاد باید بروز باشد. باید روند مدرن شدن در اقتصاد را جایگزین کارهای سنتی کرد زیرا اگر قرار بود روش‌های گذشته مثمرثمر باشد باید تا کنون اثرات آن دیده می‌شد. همه می‌دانیم که خردجمعی در هر کاری مفیدفایده خواهد بود پس ضرورت دارد که شرایطی را فراهم کنیم که تولیدکنندگان یکدیگر را بشناسند و از توانایی‌های هم باخبر شوند و از طرفی، نخبگان که در شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها فعال هستند را بکار بگیریم تا به لطف و مدد دانش و نوآوری‌های آن‌ها بتوانیم مسیر جدیدی را در پیش بگیریم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر من و با علمی که من از نمایشگاه‌های گذشته داشتم باید بگویم خروجی اکثر نمایشگاه‌ها کم است و انتظار می‌رود که بر غنای این رویدادها افزود شود و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که بخش خصوصی بر بخش دولتی غالب باشد