کد مطلب: 136418
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
سازمان هواشناسی اعلام کرد که از امروز تا آخرهفته در استان های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. در سایر مناطق کشور طی این ۵ روز جوی آرام پیش بینی می شود.
 
به گزارش ایران خبر، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: از امروز تا آخر هفته در استان های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. در سایر مناطق کشور طی این ۵ روز جوی آرام پیش بینی می شود.

احد وظیفه ادامه داد: طی ۳ روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب برای جنوب فارس، برخی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار موقتی باران همراه با رعد و برق، گاهی با وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: در همین مدت در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل، استان خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، یزد، شرق کرمان و همچنین استان سمنان و شمال استان اصفهان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهد شد. در مناطق مرکزی کشور در استان اصفهان، استان مرکزی و قم گرد و غبار محلی سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

به گفته وظیفه در ساعات اواخر امروز برای دامنه های البرز مرکزی و شرقی در استان های سمنان، گلستان، مازندران، تهران، البرز و قزوین رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعد و برق پراکنده و باد شدید موقت پیش بینی می شود.

بنا بر اعلام وی هوای تهران از امروز تا شنبه صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت طی این ۵ روز به ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید. اهواز در همین بازه زمانی تا دمای ۴۹ درجه سانتیگراد را نیز تجربه خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری مهر