کد مطلب: 136810
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹
وزارت خارجه بحرین با این ادعا که فعالیت‌های ایران امنیت کشتیرانی بین المللی در خلیج فارس و تنگه هرمز را هدف قرار داده، اعلام کرد که نشست نظامی و بین‌المللی در این باره در منامه امروز برگزار می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه بحرین، این وزارت امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای با بیان اتهامات بی‌اساس علیه ایران اعلام کرد: بحرین امروز میزبان نشست نظامی و بین المللی مهمی است. این نشست در رابطه با اوضاع کنونی منطقه و راه‌های هماهنگی و همکاری بین المللی به منظور مقابله با تجاوزهای مکرر ایران و مجموعه‌های تروریستی وابسته به آن برگزار شد.


خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین که کشورش اخیرا میزبان چند نشست آمریکایی-صهیونیستی بوده، مدعی شد که این نشست در راستای تلاش بحرین برای همکاری با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و هم پیمانان و شرکای بین المللی به منظور ایجاد امنیت در گذرگاه ها و همچنین آزادی کشتیرانی بین المللی و تقویت امنیت و ثبات در این منطقه استراتژیک جهان برگزار می‌شود.

به گزارش ایران خبر، جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش های فراوانی برای ایجاد صلح و ثبات و امنیت در منطقه کرده است و اخیرا به منظور حل بحران های منطقه وزیر خارجه کشورمان پیشنهاد امضای معاهده عدم تعرض به همسایگان را مطرح کرد.

ادعای حمایت ایران از تروریسم درحالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران برای ریشه کن کردن تروریسم در جهان تلاش فراوانی کرده و در بیرون راندن تروریست ها از منطقه نقش بسزایی داشته است.

منبع : خبرگزاری ايسنا