کد مطلب: 136843
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳
محمدباقر قالیباف با بیان اینکه شاخص امنیت در ایران اسلامی مطلوب است، تاکید کرد که امنیت اساس هر حرکت توسعه‌ای و اقدام مادی و معنوی است.
 

به گزارش ایران خبر، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پنجشنبه ۱۰ مرداد در یادواره شهدای حافظ نظم و امنیت در شیراز، گفت: امروز هر کس با هر سلیقه، گرایش و باوری امنیت و پیشرفت مادی و معنوی کشور را مدیون خون شهداء می‌داند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ناجا و به ویژه شهدای نیروی انتظامی استان فارس، گفت: لازم نیست همه انسان‌ها انقلابی و باورهای انقلابی داشته باشند، فقط یک جو انصاف کفایت می‌کند که انسان سر تعظیم را در مقابل شهداء و خانواده‌های آنان فرود بیاورد.

قالیباف خاطرنشان کرد: ما در کشوری امن زندگی می کنیم و این امنیت را بدون شک مدیون خون شهداء از جمله شهدای گرانقدر نیروی انتظامی استان شهید پرور فارس هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با افتخار عرض می کنم که بعد از دوران دفاع مقدس، بهترین دوران خدمت من در نیروی انتظامی بود و افتخار می کنم در سازمانی قرار گرفتم که بهترین محیط برای خدمتگزاری به مردم بود.

قالیباف افزود: مأموران نیروی انتظامی به مانند رزمندگان دوران دفاع مقدس تا پای جان می جنگند و از یک سرباز تا فرمانده همه پای کار هستند.

وی امنیت را لازمه زندگی فردی و جمعی دانست و تصریح کرد: اگر امنیت نباشد هیچ موضوعی از بعد مادی و معنوی در جامعه مستقر نخواهد شد، به ویژه وقتی که امنیت عمومی و اجتماعی باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نیروی انتظامی رسالت سخت، ظریف و دقیقی در همه ابعاد دارد، افزود: امنیت جزء نعمت های مجهول خداوند است و تا ناامنی پیش نیاید، قدر آن را نخواهیم دانست.

قالیباف گفت: وظیفه ما در مقابل شهداء و خانواده‌های گرانقدر آنان این است که خدمت گزار خوبی برای مردم باشیم.

فرمانده انتظامی استان فارس نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر پلیس، گفت: دشمنان ایران اسلامی هر روز و به هر بهانه ای به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

سردار سرتیپ رهام‌بخش حبیبی افزود: وقتی که انقلاب اسلامی با یک نگاهی نو خودش را نشان داد، همه دشمنان اسلام کمر همت بستند تا به این انقلاب آسیب برسانند.

وی ادامه داد: دشمنان با ترفندهای مختلفی از جمله کودتا، جنگ تحمیلی، اشرار و مواد مخدر، تهاجم فرهنگی و ... با به کار بستن همه توان خود بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران توطئه کردند ولی در این مسیر شکست خورده و ناکام ماندند.

فرمانده انتظامی استان فارس افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در زمان دفاع مقدس حضور فعالی داشتند و نقش و نگار ماندگاری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به یادگار گذاشتند.

حبیبی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی استان فارس ۹۵۴ شهید گرانقدر تقدیم ایران اسلامی کرده است، افزود: تمام پرسنل نیروی انتظامی با افتخار ادامه دهنده راه شهدا هستند و تا پای جان از آرمان های والای آنان و انقلاب اسلامی دفاع خواهند کرد.

به گزارش ایران خبر، در این مراسم از خانواده شهدای نیروی انتظامی استان فارس قدردانی و تجلیل شد.


منبع : خبرگزاری ايسنا