کد مطلب: 137506
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
با گذشت حدود ۶ ماه از برگزاری و اعلام نتایج انتخابات اتاق بازرگانی، بازار وجود تخلف در برگزاری این انتخابات در برخی استان‌ها همچنان داغ است.
 
به گزارش ایران خبر،به نقل از باشگاه خبرنگاران، اتاق بازرگانی تشکلی است که تجار عمده و صاحبان صنایع برای هماهنگی فعالیت‌های خود و چانه زنی با نهاد‌های دولتی و ارز آوری برای کشور و تامین منافع اقتصادیشان تلاش می‌کنند.

ارکان این اتاق را شورای عالی نظارت، هیئت نمایندگان و هیئت رئیسه تشکیل می‌دهند. اگر چه این تشکل نام اتاق را یدک می‌کشد، اما آنان که دستی بر آتش دارند نام اتاق را برای این نهاد به گونه‌ای دیگر معنا می‌کنند که آن هم جای بسی تعبیر و تفسیر دارد که فعلا بحثش به این گزارش قد نمی‌دهد.

ابهامات انتخابات بحث برانگیز اتاق بازرگانی در بیش از بیست استان که با برخی چانه زنی‌ها به ۱۱ استان ختم شد مهم‌ترین بحث این مطلب است. بعد از برگزاری انتخابات نهمین دوره اتاق بازرگانی و اعلام نتایج، برخی استان‌ها از جمله بندرعباس، شیراز، گیلان و اهواز اعتراض‌های زیادی به نتیجه این انتخابات داشتند که همچنان ادامه دارد.

در اتاق اهواز یک هفته بعد از اعلام نتایج و با بالاگرفتن اعتراض‌ها با رای بیشتر اعضای هیئت نظارت استان، بنابر مستندات متقن و مدارک روشن تخلف، نتیجه این انتخابات را باطل اعلام و رای بر برگزاری دوباره صادر کرد.

اما انجمن نظارت اتاق ایران بر اساس مدارک و شواهد برخی اعضا با اعمال نفوذ عده‌ای و به شکل غیرقانونی این انتخابات را تایید و نظر هیئت نظارت استان را رد کردند! فارغ از صحت برگزاری این انتخابات و ابهامات پیرامون آن و وجود پنهان برخی مداخله گری‌ها برای حضور آنانکه بودنشان در این اتاق واجب است.

این مسئله بیش از هر چیز قابل تامل است: چه چیزی در اتاق هست که حتی اعتراض به نتایج کام دوستان را تلخ می‌کند جز برخی موارد اعتراض به مسائل ذیل است:
۱. عدم پاسخگویی کتبی انجمن نظارت برای ادله تایید انتخابات و نفی ابطال
۲. تخلفات کیفری در انتخابات (صدور کارت‌های گروهی و رای دادن افراد با کارت دیگران)
۳. تاخیر شورای عالی نظارت در ورود به موضوع تخلفات انتخابات
۴. ورود برخی معاونین وزارت صمت به جانب داری از تخلفات
ادعای اعضا معترض با سند است. حال باید دید با ورود نهاد‌های خبری و وزارت صمت این ادعا‌ها تا چه اندازه صحت داد تا پرونده آن برای همیشه بسته شود. خواسته معترضان تنها یک چیز است ورود جناب رحمانی وزیر صمت به این موضوع تا آرامش به اتاق برگردد.

انتهای پیام/