کد مطلب: 137612
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
برگزاری دادگاه‌های عمومی در اتاق‌های دربسته، اثر اجتماعی خوبی ندارد، در حالی که پخش دادگاه‌هایی که جنبه عمومی دارند در رسانه‌ها و صدا وسیما می‌تواند در کاهش و پیشگیری از جرائم مؤثر باشد.
 
به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد منتظری، روز یکشنبه در حاشیه نشست شورای اداری خراسان شمالی، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پرونده‌های مهم مرتبط با مفاسد اقتصادی، پیش از قطعیت حکم و در فرآیند رسیدگی، قابلیت پخش پیدا کرده‌اند که همین مقدار از پوشش رسانه‌ای نیز مؤثر بوده است.وی با بیان اینکه اولویت حقوق عامه در استان ها متفاوت است، اظهار داشت: حقوق عامه جنبه‌های بسیار گسترده‌ای در کشور دارد و در دو سال اخیر و با تأکیدات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های دستگاه‌های قضایی، به‌طور جدی‌تری در دستور کار قرار گرفته است.
دادستان کل کشور، تجاوز به منابع طبیعی و اراضی، کوه‌ و زمینخواری‌های گسترده، تجاوز به سواحل دریاهای جنوب و شمال کشور و جنگل‌ها را از مصادیق حقوق عامه برشمرد و افزود: در حوزه سلامت و حمل‌ و نقل نیز حقوق عامه رعایت نمی‌شود که دادستان ها به این حوزه ورود می‌کنند و اقدامات خیلی خوبی نیز تاکنون انجام‌ شده است.
وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده رئیس‌کل سابق بانک مرکزی گفت: این پرونده رسیدگی شده اما بخشی از آن باقی مانده و در حال انجام است.
دادستان کل کشور در مورد پرونده‌های مدیران دوتابعیتی نیز گفت: پرونده‌هایی که به دستگاه قضایی اعلام شود مورد بررسی قرار می‌گیرد که تاکنون مواردی نیز اعلام‌ شده و بررسی لازم انجام‌ شده است./ ایرنا
منبع : ایران آنلاین