کد مطلب: 137799
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸
عضو خبرگان رهبری گفت: مشکل کشور ما تحریم نیست؛ در تحریم ها، دوست و دشمن مشخص می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، آیت‌الله سید هاشم بطحایی در نشست هم اندیشی اساتید حوزه علمیه قم با رویکرد تبیین رسالت حوزه های علمیه و روحانیت در قبال بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد: جمهوری اسلامی پدیده ای بزرگ و بدیع در تاریخ بشریت است. از آدم تا خاتم، 124هزار پیامبر(ص) و اولیای الهی آرزو داشتند جامعه بشری، زندگی‌شان بر مبنای بندگی بگذرد، اما علی رغم این تلاش ها، گاهی دچار یاس شدند و به خدا پناه بردند، اما انقلاب به عنوان پدیده بدیعی که آرزوی انبیای الهی بود اتفاق افتاد.

وی اظهار کرد: جامعه بشری بعد از انقلاب اسلامی زندگی خود را در راستای معاد قرار داده است، این انقلاب در بخش فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی که ارکان معاشی است در راستای زندگی معادی وارد شده، چراکه بشر در این کلاس دنیوی باید تربیت شود.

بطحایی بیان کرد: متاسفانه گاهی افرادی که اهل انقلاب و جبهه نبودند، سر کار آمدند؛ برخی از آنها در برابر انقلاب احساس تکلیف نمی کنند، باید بدانیم مشکل کشور ما تحریم نیست؛ در تحریم ها، دوست و دشمن مشخص می شود.

وی خاطرنشان کرد: تحریم همیشه بوده و هست، پیامبر(ص) نیز سه سال در بدترین شرایط تحریم و محاصره مطلق در شعب ابی طالب زندگی کرد و این دوران سخت را پشت سر گذاشت، بنابراین طبیعت دشمن، دشمنی کردن است و امام خمینی(ره) نیز از همان ابتدا فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: ایران امروز از زمانی که در جغرافیای دنیا ترسیم شده است، 22 حکومت در آن حاکم بوده اند و در شرایط فعلی در بهترین شرایط قرار دارد، در 70 سال قبل ایران از نظر ارتش و بهداشت و امکانات در وضعیت بدی قرار داشت.

وی گفت: ولی امروز از نظر نظامی با تمام قدرت ها و زورگویان دنیا مقابله کرده ایم که قلدرترین آن ها آمریکاست و بارها او را وادار به عقب نشینی کرده ایم، امروز برای موفقیت نیازمند استفاده از همه ظرفیت ها هستیم، حتی صدا و سیما به فرموده امام(ره) دانشگاه و اثرگذار است و باید به میدان بیاید.

بطحائی با قدردانی از تلاش قوه قضائیه در مقابله با مفاسد بیان کرد: ما در قانون و تشخیص مشکلی نداشتیم اما برای اجرای قانون، اهمال شده است، قوه قضائیه باید با جدیت با دزدان بیت المال برخورد کند مگر می شود با دزدان بیت المال مدارا کرد؟

وی یادآور شد: در زمان طاغوت بسیاری از مسائل فرهنگی و نظامی و اقتصادی ما مچاله می شد، چه افراد بی گناهی اعدام و شکنجه می شدند و چه بلاهایی به سر مردم می آوردند، امروز به برکت انقلاب اسلامی وظیفه مهمی در احیای ارزش‌ها و به ویژه تبیین بیانیه گام انقلاب داریم.

منبع : خبرگزاری ايسنا