کد مطلب: 137805
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۴
مدیر عامل شرکت فاضلاب اهواز از سرقت 155 دریچه فاضلاب در یک شب خبر داد.
 
سرقت

 افشین حاتمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد:در شبکه فاضلاب اهواز حدود ۵۲ هزار ورودی آدم رو به چاهک وجود دارد که به واسطه در و رینگ ها دسترسی به چاهک ها  برای رفع انسداد، بازدید و شست و شوی شبکه ایجاد می شود. وی ادامه داد: تنها در یک شب حدود ۱۵۵ دریچه و رینگ فاضلاب در مناطق گلستان، کمپلو، زیتون کارگری و زیتون کارمندی در اهواز به سرقت رفته است.

حاتمی یادآور شد: سرقت دریچه ها ی فاضلاب باعث به خطر افتادن جان شهروندان می شود و باعث سقوط وسایل نقلیه و افراد در این چاهک ها می شود؛ از سویی دیگر انسداد شبکه فاضلاب، سقوط نخاله های ساختمانی به چاهک ها و افزایش احتمال پس زدگی فاضلاب را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه جنس درب و رینگ ها از چدن است گفت: سارقان آنها  را به کوره های ذوب منتقل می کنند و پس از تبدیل کردن آنها به شمش به شرکت هایی مانند صنایع فولاد می فروشند.

مدیرفاضلاب شرکت آبفای اهواز ادامه داد: در یک برهه زمانی به این درها  علاوه بر چدن، بتن نیز اضافه شد تا انگیزه سارقان برای سرقت این رینگ ها کم شود اما این امر معضلات زیادی در زمان بهره برداری ایجاد می کرد.

اهواز

وی توضیح داد: یکی دیگر از گزینه ها استفاده از در های کامپوزیتی است که البته با شرایط آب و هوایی اهواز سازگار نیست اما در صورت ادامه این روند چاره ای جز جایگزینی در و رینگ های کامپوزیتی نداریم.

حاتمی بیان کرد: هزینه خرید هر در و رینگ حدود ۶ میلیون ریال است که با استفاده از مصالح و نیز هزینه نصب به هشت میلیون ریال می رسد.

وی افزود:  شرکت آب و فاضلاب اهواز هیچ اهرمی برای مقابله با این سارقان ندارد و تنها می تواند این مساله را به مقامات انتظامی و قضایی گزارش دهد./ایرنا

منبع : ایران آنلاین