کد مطلب: 137809
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴
قائم‌مقام مدیرمسئول روزنامه قانون از رفع توقیف این نشریه خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، ساغر پاک‌سرشت عصر شنبه در گفتگوی اختصاصی با اعلام و تائید این خبر افزود: امروز حکم و برگ رفع توقیف روزنامه قانون را دریافت کردم.

وی درباره ادامه فعالیت جدید این نشریه در آینده بعد از توقیف چندماهه هم توضیح داد:‌سیاستگذاری و خط مشی روزنامه بدون تغییرو طبق روال سابق خواهد بود. 

قائم مقام روزنامه قانون ادامه داد: در دور جدید به دلیل تعطیلی مدت دار(۶ ماهه) و بروز مشکلاتی در زمینه کاغذ ممکن است فعلا نشریه با صفحات کمتری منتشر شود.

به گفته وی بطور یقین کمتر شدن صفحات به معنای حذف عناوین حوزه ها و مطالب ما نیست و تلاش خواهیم کرد تا سه ضمیمه شامل بی‌قانون، نیش خط و قانون بچه‌ها را نیز همزمان منتشر کنیم.

پاک سرشت در ادامه در پاسخ به اینکه زمان انتشار جدید از چه زمانی خواهد بود؟ گفت: در حال حاضر به مدتی زمان نیاز داریم تا ضمن مرتب سازی تحریریه و همچنین مهیا شدن شرایط و محیط فعالیت تحریریه، در اولین فرصت ممکن شماره جدید منتشر خواهد شد.

قائم مقام روزنامه قانون در ادامه سخنان خود درخصوص استفاده و حضور تیم قبلی خبری تحریریه که آیا با ةمان نفرات قبلی کار و فعالیت دنبال خواهد شد هم گفت: تا حد ممکن تلاش ما این است که با اعضای تیم قبلی بهره مند شویم اما آنچه حائز اهمیت و مسلم است اینکه در دور جدید انتشار از نیروهای حرفه ای تر و  مجرب نیز استفاده خواهیم کرد.

پاک سرشت پیش تر نیز در حاشیه نشست گروهی از زنان سرپرست خانوار، از رفع توقیف این روزنامه بعد از ۶ ماه خبر داده بود.

همزمان با سفر بشاراسد به تهران و در روز ششم اسفند ماه سال ۱۳۹۷ روزنامه قانون با تیتر «مهمان ناخوانده» منتشر شد، که این تیتر باعث توقیف این نشریه  شده بود.

انتشار قانون، روزنامه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی صبح از آبان سال ۹۱ شروع شد.
پایگاه خبری قانون نیز رسما روز ۱۷ مرداد سال ۹۰ همزمان با روز خبرنگار آغاز بکار کرد./ ایرنا

منبع : ایران آنلاین