کد مطلب: 137922
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۵
بانک خصوصی استاندارد چارترد می‌گوید: احتمال رکود اقتصادی آمریکا، حالا به بزرگترین نگرانی ما تبدیل شده است، و این در شرایطی است که واشنگتن و پکن همچنان در حال تشدید جنگ تجاری خود هستند. 
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، استراتژیست بانک خصوصی استاندارد چارترد می‌گوید: احتمال رکود اقتصادی آمریکا، حالا به بزرگترین نگرانی ما تبدیل شده است، و این در شرایطی است که واشنگتن و پکن همچنان در حال تشدید جنگ تجاری خود هستند. 

کلایو مک دانل، رییس استراتژی اوراق این بانک گفت: احتمال رکود اقتصادی آمریکا در ۱۲ ماه آینده از ۲۵ درصد به ۴۵ درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که روز جمعه جنگ تجاری بین آمریکا و چین، ۲ اقتصاد بزرگ جهان، دوباره با وضع تعرفه‌های جدیدی از سوی دو طرف تشدید شد. همچنین رییس‌جمهور آمریکا در توییتر خود نوشت که از شرکت‌های آمریکایی می‌خواهم فورا جایگزینی برای بازار چین پیدا کنند.

مک دانل می‌گوید: در حال حاضر با این اوضاع نامشخص و مبهم، من به مشتریان توصیه می‌کنم پول خود را در طلا سرمایه‌گذاری کنند. او گفت: در صورتی که با ورود آمریکا به رکود اقتصادی قیمت هر اونس طلا به ۲۰۰۰ دلار برسد، من تعجب نخواهم کرد. 

این بانک انگلیسی در آوریل گذشته ۱.۱ میلیارد دلار بابت خاتمه دادن به پرونده خود در دور زدن تحریم‌های ایران، جریمه پرداخت کرد. 

منبع : خبرگزاری مهر