کد مطلب: 137982
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقدامات وزارت اطلاعات در یاری‌رسانی دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف، تاکید کرد: دولت برای اداره کشور به فرآورده‌های اطلاعات و تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است.
 

به گزارش ایران خبر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر سه شنبه در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات در گام دوم انقلاب، سربازان گمنام امام زمان (عج ) را مردان بی ادعا و خادم ملت دانست و از خداوند توفیقات روزافزون آنان را مسئلت کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر گفت: باید تلاش کنیم ارزش‌هایی که امام بزرگوار و شهدا ترسیم کرده‌اند حفظ کنیم و استمرار ببخشیم.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که پیش نیاز همه فعالیت‌ها وجود امنیت است، خاطر نشان کرد: نباید برای رسیدن امنیت از هیچ اقدامی مضایقه کنیم و تأمین آن را هدف اصلی خود برای ارتقاء همه بخش‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بدانیم تا در سایه آن به آزادی و مشارکت خوب آحاد جامعه دست یابیم.

جهانگیری افزود: امروز تعریف امنیت با دهه‌های گذشته تفاوت و تغییرات جدی پیدا کرده است و اکنون احساس امنیت جامعه از امنیت مهم‌تر است و زیربنای ایجاد این احساس دستیابی به اطلاعات است و به طور قانونی و عقلانی وزارت اطلاعات مسئول جمع آوری و تولید اطلاعات برای ایجاد امنیت هوشمند است و در این زمینه نقش کلیدی و تعیین کننده‌ای دارد.

وی گفت: اکنون گزارش‌های وزارت اطلاعات از پیش بینی‌ها ،تحلیل‌ها و شناخت راهبردهای فرصتی و تهدیدی از پشتوانه تحقیقی و متکی بر یافته‌های علمی برخوردار است.

جهانگیری با اشاره به اقدامات مناسب وزارت اطلاعات در یاری‌رسانی دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف از مسئولان وزارت به خصوص وزیر اطلاعات قدردانی کرد و افزود: دولت برای اداره کشور به فرآورده‌های اطلاعات و تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت در زمینه مسائل اقتصادی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه‌های خارجی مستحکم بماند. خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح‌های بنیانی نمونه ای از اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان است.

جهانگیری در پایان ستاد مقابله با تحریم را اتاق جنگ اقتصادی علیه اقدامات دشمنان دانست.

منبع : خبرگزاری ايسنا