کد مطلب: 138030
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳
ری- نماینده مردم ری، تهران، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: حداقل ۱۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه در سال جاری داریم.
 

به گزارش ایران خبر، علیرضا محجوب در جلسه شورای اداری شهرستان ری با بیان این که داشتن شورای شهر مستقل طبق قانون حق شهرستان ری است، گفت: این مساله در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در حال بحث و بررسی است.

وی سپس با بیان این که حداقل ۱۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه در سال جاری داریم، افزود: بخش اعظمی از این مشکلات به دلیل تحریم ها است، اما از این معضل نیز عبور خواهیم کرد، چرا که ما نشان دادیم، در شرایط سختی و تحریم مدیریت بهتری خواهیم داشت، زمانی که تحریم برداشته می شود، اقتصاد ما بیش از پیش وابسته به نفت خواهد شد و همه چیز ما بوی نفت می گیرد و این به زیان کشور است.

محجوب ادامه داد: در سال های اخیر ۵۵ الی ۶۰ درصد درآمدهای سالانه ما وابسته به نفت و مابقی غیرنفتی بوده و نفت خام نیست، سال ۹۶ و ۹۷ صادرات غیرنفتی کشور بیش از صادرات نفت خام شد.

وی از تسلط بانک مرکزی بر قیمت ارز خبر داد و افزود: قیمت ارز مورد قبول ما نبود و بارها نیز گفتیم، این نرخ اصلاح خواهد شد.

نماینده مردم ری، تهران، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط امروز ما آسان نیست و باید بودجه را در ضروری ترین محل صرف کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر