کد مطلب: 138190
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور طی دو روز آینده خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۱۰ شهریور) در سواحل دریای خزر بارش باران و در برخی مناطق شمال آذربایجان‌ شرقی، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران و سمنان نیز رگبار باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود همچنین بارش باران فردا (۱۱ شهریور) به شکل پراکنده در این مناطق ادامه دارد.

وظیفه با بیان اینکه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۲ و ۱۳ شهریور) با نفوذ جریانات خنک شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران پیش‌بینی می‌شود،گفت: در شمال آذربایجان‌ شرقی، شمال آذربایجان‌غربی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران و سمنان نیز در ساعات بعد ازظهر رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق رخ می‌دهد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی دو روز آینده در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل و شرق کرمان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که انتظار می‌رود موجب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۱ شهریور) صاف با حداقل دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۱۲ شهریور) نیز صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا