کد مطلب: 138344
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱
وزیر کشور، گفت: اربعین امسال یک مسئله مردمی و خودجوش است.
 

به گزارش ایران خبر، عبدالرضا رحمانی فضلی، روز سه شنبه در حاشیه نشست سراسری مدیران دفاتر تسهیل گری مناطق حاشیه نشین، با اشاره اقدامات لازم در ماه محرم، اظهار داشت: وزارت کشور در ماه محرم متولی موضوعاتی همچون امنیت انتظامات و سازماندهی مراسم عزاداری است، به گونه‌ای که مردم در آرامش و امنیت عزاداری را انجام دهند، برای تحقق این امر از یک ماه قبل برنامه‌ریزی شده است تا به نحو احسن کارها را به پیش ببریم.

وی افزود: وزارت صمت برای برخی از امکانات و خوراکی ها برای مساجد و هیئات در نظر گرفته است. امیدواریم امسال اربعین باشکوه تری داشته باشیم، البته هر سال این شکوه افزایش می‌یابد.

وزیر کشور ادامه داد: سال گذشته ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار نفر زائر داشتیم که در شرایط مطلوبی به عراق سفر کردند و در نهایت به کشور بازگشتند.

وی افزود: امیدواریم مرز خسروی از این هفته به صورت رسمی بازگشایی شود. همچنین لغو روادید از اوایل محرم انجام شده است.

رحمانی فضلی گفت: ما امکانات و خدمات امور زیرساختی را در استان‌های خوزستان ایلام و کشور کرمانشاه تقویت کرده‌ایم تا مردم به سهولت این رفت و آمد و سفر را انجام دهند.

وی ادامه داد: اربعین امسال یک مسئله مردمی و خودجوش است. دولت و دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی همه در امور خدماتی و زیرساختی کمک می‌کنند اما در نهایت این مردم هستند که با تأمین امکانات و تشکیل هیئت و کاروان‌ها خدمات مطلوبی را در اختیار زائران قرار می‌دهند.

رحمانی فضلی از زائران تقاضا کرد تا به توصیه‌های مسئولان توجه کنند و در قالب کاروان‌ها ثبت نام کنند. همچنین نظم و ترتیب اعزام مناسب با آن زمان انجام شود همچنین در طول مسیر به تمام توصیه‌های و بیانیه ها به ویژه در کشور عراق توجه کنند.

وزیر کشور افزود: اخیرا وزیر کشور عراق میهمان ما بود و قرار است در آینده نزدیک به کشور عراق سفر سفر کنم.

منبع : خبرگزاری مهر