کد مطلب: 138564
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با رییس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد.
 
به گزارش ایران خبر، کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صبح روز یک‌شنبه با علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد.

 مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با "علی‌اکبر صالحی" دیدار کرد.

«کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بامداد یکشنبه به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات ارشد ایران وارد تهران شده بود، با حضور در سازمان بین‌المللی انرژی اتمی با «علی‌اکبر صالحی» معاون رئیس جمهوری و رئیس این سازمان دیدار و گفت و گو کرد.

او قرار است ظهر امروز نیز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کند.

سفر مدیرکل موقت آژانس به تهران که عصر امروز پایان می یابد، برای نخستین بار و در شرایطی صورت می گیرد که ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود (پس از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای در ماه می ۲۰۱۸) را آغاز کرده است.
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز گذشته در نشست خبری، جزئیات گام سوم کاهش تعهدات را که در چارچوب برجام انجام شده است را تشریح کرد و افزود: این گام، نخستین اقدام برای آغاز تولید مواد غنی شده از زنجیره های تحقیقاتی و عدم اخلاط است که از روز جمعه (۱۵ شهریورماه) آغاز و این روند به آژانس اعلام شده است.
شورای حکام آژانس بین اللملی اتمی قرار است فردا (دوشنبه) تشکیل جلسه دهد و جلسه ای که به گفته آسوشیتدپرس پشت درهای بسته انجام می شود و فعالیت های هسته ای ایران از جمله موضوعات مورد بحث آن خواهد بود.

این درحالی است که شانزدهمین گزارش آژانس بین المللی اتمی، روز جمعه (هشتم شهریور)   منتشر شد که پایبندی ایران به تعهدات برجامی را مانند پانزده گزارش قبلی تایید کرد.

 

منبع : ایران آنلاین