کد مطلب: 138675
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰
مدیرکل عتبات سازمان حج با بیان این که در حادثه کربلا تا این لحظه ایرانی آسیب‌دیده‌ای شناسایی نشده است، گفت: ستاد ویژه‌ای برای شناسایی ایرانی‌هایی که امروز در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت داشتند، تشکیل شده تا زائران مفقود شده یا غایب را شناسایی کنند.
 
به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی به ایسنا گفت: حادثه امروز کربلا که در جریان مراسم عزاداری اتفاق افتاده به ریزش دیوار و نشست زمین ارتباطی ندارد و بر اثر ازدحام جمعیت زائران روی داده است.

وی افزود: ستاد ویژه‌ای متشکل از نمایندگی سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و کنسولگری ایران در کربلا و نماینده هلال‌احمر برای شناسایی ایرانی‌هایی که همزمان با وقوع حادثه در حرم حضور داشته‌اند، تشکیل شده است. تا این لحظه ایرانی آسیب‌دیده‌ای در جمع جان‌باختگان و مجروحان حادثه کربلا شناسایی نشده اما عملیات جست‌وجو ادامه دارد.

منابع خبری بعدازظهر امروز به نقل از وزارت بهداشت عراق اعلام کردند که شمار جانباختگان مراسم عزاداری عاشورا در شهر کربلا به ۳۱ تن رسیده است.

وزارت بهداشت این کشور همچنین از زخمی شدن ۱۰۰ تن دیگر خبر داده است.

شاهدان عینی به ایسنا گزارش داده‌اند در جمع حادثه‌دیدگان، بیشتر عراقی‌هایی که برای اجرای مراسم ویژه عاشورا شرکت کرده بودند، حضور داشته‌اند. همچنین گفته شده است این حادثه هنگام خروج جمع زیادی از زائران از یک در کوچک و بر اثر ازدحام بیش از اندازه جمعیت رخ داده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا