کد مطلب: 138761
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶
تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه نمی توان بدون هزینه کردن برابر دشمن مقاومت کرد، گفت: سازش و تسلیم برابر حکام ظالم و نالایق جایی در دین اسلام ندارد.
 

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز پنج شنبه در مراسم عزاداری مشترک نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان شرقی در حسینیه امام خمینی سپاه عاشورا با بیان اینکه جبهه باطل اگر به ظاهر هم پیروز میدان باشد قطعاً به اهداف خویش در دنیا و آخرت دست نمی یابد، گفت: این پیام عاشورا این است که جبهه مقاومت اگر به ظاهر هم شکست خورده باشد، ناشی از قدرت دشمن نیست.

آل هاشم با اشاره به اینکه یکی دیگر از پیام‌های عاشورا این است که ایستادگی در برابر دشمنان اسلام، هزینه دارد، گفت: بدون هزینه نمی‌شود در برابر دشمن ایستادگی کرد، هزینه‌هایی که امام سوم شیعیان با جان، مال و فرزندش پرداخت کرد.

وی ابراز داشت: امروز هم اگر بخواهیم در برابر یزیدیان زمان ایستادگی کنیم، این ایستادگی هزینه دارد. نباید از دشمن ترسید، رعب و وحشت از ویژگی های منافقان و افراد سست ایمان است، چنانچه شجاعت جزو ویژگی های مومنان به حساب می‌آید.

آل هاشم افزود: باید در مقابل دشمنان اسلام که برای رسیدن به اهداف خود از هیچ خباثت و جنایتی فروگذار نبوده و به هیچ اصل انسانی پایبند نیستند، مقاومت کنیم.

وی شهدای مدافع حرم را از رویش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: مرگ باعزت، بهتر از زندگی زیر بار ظلم و ستم است. امروز جوانان ما این موضوع را در جبهه های نبرد حق علیه باطل و در دفاع از حریم آل الله به دنیا نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌ شرقی باید از امام حسین(ع) درس گرفت، گفت: تنها عزاداری و سینه زنی برای اباعبدالله (ع) کافی نیست و باید از حرکت ایشان درس بگیریم.

وی ادامه داد: هیچ قدرتی نمی تواند شبانه مردم را به خیابان ها بکشاند ولی این قدرت امام حسین (ع) و حادثه عظیم کربلا است که باید پیام عاشورا برای جامعه ما تبیین شود.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به درپیش بودن انتخابات مجلس گفت: باید در انتخابات به کسانی که در مسیر انقلاب عشق و علاقه خود را به اثبات رسانده اند و سربازی خود را به امام و رهبری نشان دادند رای دهیم.

منبع : خبرگزاری مهر