کد مطلب: 138950
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
سخنگوی دولت گفت: ما هیچ نشانه ای که صداقت در آن باشد از آمریکا نمی بینم و بر این اساس هیچ امکانی برای دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک وجود ندارد.
 

به گزارش ایران خبر، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری، گفت: رئیس جمهور در ادامه مذاکرات آستانه و برای برقراری نظم و ثبات سوریه به آنکارا سفر کرده است. کشورهای مهم منطقه بیشترین حق را برای حل منازعات منطقه دارند. روابط ما با ترکیه و روسیه در بهترین حالت خودش قرار دارد.

بهبود روابط ایران با همسایگان از برکات تحریم است

وی  بیان کرد: امروز از برکات تحریم این است که رویکرد ما در ارتباط با همسایگان بسیار بهبود یافته و امکانات خوبی را برای ما فراهم کرده است.

سخنگوی دولت گفت: عده ای به دنبال بی اعتمادی و بی ثباتی در منطقه هستند و متاسفانه یمن تحت شدیدترین حملات قرار دارد.

ربیعی افزود: ما طرح ۴ ماده ای را در نخستین روزهای بحران یمن برای حل این بحران آماده کردیم و جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد که صلح و ثبات به یمن و همه کشورهای منطقه بازگردد چون ناامنی به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست.

وی تصریح کرد: امیدواریم که در سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به نیویورک بتوانیم باز هم حقانیت ایران را به جهانیان ثابت کنیم.

توقف کلیه تحریم ها شرط ضروری برای آغاز یک دیپلماسی سازنده است

سخنگوی دولت ادامه داد: ما هیچ نشانه ای که صداقت در آن باشد از آمریکا نمی بینم و بر این اساس امکان دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک وجود ندارد. توقف کلیه تحریم ها شرط ضروری برای آغاز یک دیپلماسی سازنده است.

ربیعی گفت: درجلسه اخیر سران قوا گزارشی از ثبات قیمت ها و بهبود تولید و بازار ارز ارائه شد و همچنان بر اختیاراتی که بانک مرکزی برای تنظیم بازار ارز دارد، تاکید شد.

سخنگوی دولت در خصوص حذف یارانه دهک های بالا، گفت: مجلس تصمیم گرفته بود سه دهک حذف شود یعنی چیزی حدود سی میلیون‌نفر که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریمها قطعا تصمیم گیری در مورد سه دهک امری دشوار است. 

یارانه ۸۰۰ هزار نفر حذف خواهد شد

وی ادامه داد: اصل حذف یارانه افراد ثروتمند ادامه دارد و قولی که وزیر کار دادکه در مهر ماه اقدام‌می شود اجرایی خواهد شد و در این امر قطعا فشار به طبقات ضعیف و متوسط وارد نخواهد شد. 

ربیعی اظهار داشت: یارانه چند درصد از دهک های بالا در مرحله اول در مهرماه حذف خواهد شد یعنی  چیزی حدود ۸۰۰ هزار نفر را شامل می شود، همچنین برای امکان‌اعتراض و پاسخگویی به اعتراض هم‌ تمهیداتی اندیشیده شده است.

تکمیل می شود...

منبع : خبرگزاری مهر