کد مطلب: 139179
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
معاون اول قوه قضائیه گفت: ایران امروز بر خلاف دشمن که حیران و سرگردان است با برنامه است.
 
به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بازرسی کل کشور با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دشمن تمام قد در میدان حاضر شد و علیه مردم تازه انقلاب کرده وارد جنگ شد. همزمان با تحمیل جنگ همه جانبه صدام یک جنگ داخلی تمام عیار هم در مرزهای مختلف راه انداختند.
معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: تمام اینها به برکت جانبازان و شهدا و رهبر بی بدیل و مردم متدین و غیور باعث شد دشمن امروز دلیل و ایران عزیز شود.
وی با بیان اینکه امروز دشمن حیران و سرگردان است گفت: ایران امروز برنامه روشنی داشته و سرگردان نیست و کما فی السابق و بلکه بیشتر منسجم تر هستند.
محسنی اژه ای تصریح کرد: امروز دشمن باور کرده که در همه آن جبهه ها شکست خورده است. تک تک شهدای ما از همه طبقات جامعه یک سرمایه عظیم برای کشور بودند که دشمن آنها را از ما گرفت. اما ما به جلو رفتیم و دشمن از هدفش دور تر شده است.
وی گفت: دشمن از همان اوایل انقلاب اموال ما رو بلوکه کردن و این امروز امر جدیدی نیست و ده ها و صدها تریبون های تبلیغاتی را به راه انداخته است.
محسنی اژه ای افزود: دشمن امروز به دنبال این است که با فشار اقتصادی صبر مردم را لبریز کند. آن زمان که از لحاظ ظاهری چیزی نداشتیم ایستاذیم و مقاومت کردیم.امروز امکانات و تجهیزات بیشتر شده است اما ما خیلی روی آن حساب نمی کنیم چرا که سرمایه اصلی مردم هستند.
معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: ما امروز مدیون شهدا و جانبازان هستیم و آیا می شود خون ایثارگران را پاس نداشت؟
محسنی اژه‌ای اظهار داشت: بازرسی کل کشور در قانون اساسی اشاره شده و با جایگاهی که دارد ، شاید سازوکار این سازمان در دنیا کم نظیر و یا بی نظیر باشد.
وی به اصل ۱۷۴قانون اساسی اشاره کرد و گفت: به منظور حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین، نکاتی در این ماده مطرح شده است . امور جمع کار و رفتارها است و یعنی سازمان بازرسی با آن موادی که قانون برایش در نظر گرفته می تواند برای حسن اجرای همه کارها و همه تصمیمات وظایفی دارد.
معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: سازمان بازرسی در طول سالهای اخیر اختیارات بیشتری پیدا کرده به طوری که هیچ کجا اجازه به کارگیری بازنشستگان داده نمی شود اما در این سازمان این اجازه داده شده است.
محسنی ادامه داد در این شرایط که جنگ اقتصادی است و دشمن به این امید بسته و هر روز فشار را به زعم خود بیشتر می کند، برخی افراد ناآگاه یا آگاه در همان مسیر دشمن حرکت می کنند. و در این شرایط سازمان بازرسی چه می خواهد بکند؟
ادامه دارد...
 
منبع : خبرگزاری مهر