کد مطلب: 139242
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی در نامه ای خطاب به رییس قوه قضاییه ضمن گلایه از فراوانی کالای قاچاق در کشور، خواستار برخورد قاطعانه با متخلفان در حوزه مبارزه با قاچاق شدند.
 

به گزارش ایران خبر،  اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی در نامه ای به رئیس قوه قضائیه خواستار برخورد قاطعانه با متخلفان در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شدند.

متن نامه مطالبات اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی از رئیس قوه قضائیه در خصوص مبارزه با قاچاق کالا به شرح ذیل است.

بسمه تعالی

حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی (زید عزه)

ریاست محترم قوه قضایه

سلام علیکم؛    

با صلوات برمحمد وآل محمد(ص) وباآرزوی توفیق روز افزون برای جنابعالی وهمکاران محترمتان در قوه قضائیه، همانطور که مستحضرید ومقام عظمای ولایت فرمودند؛ اولین گروهی که به ندای امام (ره) در نهضت پاسخ دادند بازاریان متدین بودند. وبعد از پیروزی انقلاب نیز در عرصه های دفاع مقدس ومقابله با فتنه های داخلی وخارجی از جان ومال خود دریغ نکردند که تقدیم ۱۱ هزار شهید اصناف وبازاردلیل روشنی بر این مدعاست.  

در جنگ اقتصادی اخیر نیز اکثر بازاریان محترم با درک صحیح از شرایط موجود کشور، به عنوان خط مقدم مبارزه با دشمن، نقش خود را ایفا می نمایند.  

بدیهی است در هر قشر وگروهی، افراد سود جو ومنفعت طلبی هستند که ضمن مخدوش نمودن چهره هم صنفی های خود ، درصدد خیانت برآمده و در اقتصاد و فرهنگ جامعه اخلال ایجاد می کنند که نمونه آن مشارکت برخی بازاریان در کمک به قاچاق کالا است.  

این عده معدود در بازار علت نیستند بلکه معلول اند، به عبارتی اگر کالای قاچاق به دست این افراد نرسد و یا چنانچه رسید، دستگاه های مسئول به سرعت و با جدیت با آن برخورد کنند، ضریب خطر قاچاق افزایش پیدا کرده وکاری که این افراد برایشان هزینه سنگینی را داشته باشد، از آن صرف نظر می کنند.    

علت اصلی فراوانی کالای قاچاق در بازار عدم انجام تکالیف قانونی دستگاه های تعیین شده در قانون مبارزه با قاچاق کالا وارز است که بخشی از آن در دی ماه سال ۹۲ توسط مجلس شورای اسلامی مصوب گردیده و تاکنون نیز تکمیل نشده است.    

عدم انجام وظایف قانونی توسط دستگاه های مسئول حوزه مبارزه با قاچاق کالا وارز علاوه بر ضربات جدی و ویرانگر به تولید وکارگر و کشاورز ایرانی، سبب آسیب دیدن اصناف قانونگرا گردیده است که باعث رکود بازار وافزایش بیکاری شده وهمچنین تضییع حقوق عامه را در پی داشته است.      

با عنایت به مسئولیت حضرتعالی در احقاق حقوق عامه که جامعه اصناف نیز پیگیر ومطالبه گر احقاق آن هستند، درخواست می شود دستور فرمائید برخوردی جدی با افرادی که در این دستگاه ها برای مبارزه با قاچاق کالا وارز به وظایف خود عمل نکرده اند، صورت گیرد تا فرآیند قاچاق از صرفه افتاده و بازار از لوث کالای قاچاق پاک شود.

یقینا قاطبه اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی از برخورد قوه قضائیه با عوامل قاچاق ومسئولین بی تعهد که به وظایف خود تاکنون عمل ننموده اند، حمایت همه جانبه خواهند نمود.

منبع : خبرگزاری مهر