کد مطلب: 139403
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۶
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به حمله به آرامکو گفت: دشمنان با وجود اینکه می دانند انصار الله بوده اما بدون هیچ سند و مدرک آن را به ایران نسبت می دهند.
 

به گزارش ایران خبر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سی و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت که در مسجد ولی عصر (عج) تهران برگزار شد با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس، اظهارداشت: بدون تردید دفاع مقدس قطعه جاودانی از تاریخ اسلام و ایران است که متوقف نمی شود.

وی برخی از لحظات را برای جوامع بشر حیاتی دانست و گفت: برخی لحظات تندیس زنده و فشرده هویت یک ملت و عزت بخش هستند، حقیقتی زنده و جاوید هستند. دفاع مقدس یک منظره ای از عاشورا بود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه بدون دفاع مقدس نمی توان انقلاب اسلامی را تصویر کرد، افزود: مطالعه تاریخ برای ملت ها ضروری ست، هیچ جامعه ای به خودی خود معتبر نمی شود و به کمال نمی رسد، ما نه تنها نیازمند عزت و افتخار بلکه نیازمند منبع تولید عزت، افتخار و کرامت هستیم و دفاع مقدس منبع پایان ناپذیر قدرت و عزت است.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس نمی شد تنها با قدرت جنگید، به همین دلیل است که برخی کشور های عظیم فرو پاشید؛ مانند امپراطوری ها.

سردار سلامی شکست و پیروزی را مسئله ای در درون قلب انسانها دانست و گفت: در جنگ شکست و پیروزی بر اساس روح، و باور است نه جسم و مادیات.

وی ادامه داد : جامعه ما قدرت مقاومت در برابر هر تهاجمی در هر شکل، ماهیت و قدرتی را دارد و یکی از مهمترین دلایل آن رهبری است. چرا آمریکایی ها با آن همه قدرت درحال فروریختن هستند؟ در حالی که قوی ترین قدرت اقتصادی و نظامی جهان است و بودجه نظامی آمریکا معادل تمام بودجه نظامی جهان است، چون در آنجا رهبری فاقد حکمت و روح تدبیر است.

ملت شکست ناپذیری شده ایم

سردار سلامی تصریح کرد: قدرت فاقد حکمت نمی تواند قدرت بیافریند، فلسفه مدیریت آمریکا خطر آفرین و تهدید آفرین است، و این قدرت می میرد، اما در مقابل رهبری هوشمند و الهی می تواند به همه قدرت دهد و به جامعه خود باوری و شکست ناپذیری و ظرفیت ایستادگی می دهد.

وی گفت : کشوری که رهبر بزرگ، ملت بزرگ و دشمن بزرگ داشته باشد، رشد می کند و ما اینگونه رشد کردیم، دفاع مقدس موجب شد ما تحت رهبری آن رهبر الهی رشد کرده و دشمن را درهم بشکنیم. اما بعد از جنگ دشمن و اصل توطئه و تهاجم باقی ماند و شکل و ابعاد تغیر کرد و ما در معرض این تهدیدات باقی مانده و جامعه ما مستحکم تر شد.

فرمانده کل سپاه با برشمردن توطئه های دشمنان انقلاب در حوزه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... گفت: رهبری ما را چهل سال را در برابر همه تهدیدات امنیتی، اقتصادی فرهنگی و سیاسی حفظ و کشور را رشد داد و امروز مقیاس قدرت ایران جهانی شده و امروز به جایی رسیدایم که برتری راهبردی داریم و تا شرق مدیترانه گرفته قدرت و نفوذ داشته و ملت شکست ناپذیری شده ایم.

وی ادامه داد: امروز به جایگاهی رسیده ایم که سلاح دشمنان عمل نمی کند زیرا می داند در هر جا تهدیدات پیش بینی نشده منتظر انهاست، شما به یمن نگاه کنید که چه قدرتی ایجاد کرده و در اوج فقر و فشار توانسته موازنه قدرت را تغییر داده و می تواند در هر جایی که دشمن فکرش را هم نمی کند ضربه را وارد کند و دشمنان با وجود اینکه می دانند انصار الله بوده اما بدون هیچ سند و مدرک آن را به ایران نسبت می دهند.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: ملتی که نمی ترسد شکست ناپذیر است و به همین دلیل مردم در نظام ما مقدس هستند و معادلات را تغییر می دهند و می بینید هرچه دشمن بیشتر تهدید می کند قیمت دلار بیشتر کاهش می یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: جنگ تصویری درست و اصولی و کار آمد از ملت ایران برای جهانیان به تصویر کشید و موجب شد دشمن هرچه هزینه می کند ملت ایران بهره برداری کند و نقشه های آنها با شکست روبرو می شود.

منبع : خبرگزاری مهر