کد مطلب: 139621
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه تامین امنیت راه های منتهی به مرزها و زائران اربعین از اولویت های پلیس است، از زائران اربعین خواست تا نهایت همکاری را با پلیس داشته باشند.
 

به گزارش ایران خبر، سردار محمد شرفی  بااشاره به تدابیر و تمهیدات ناجا برای اربعین حسینی گفت:  پلیس با بررسی همه جانبه و رفع معایب و نقاط ضعف در عملیات اربعین حسینی (ع) در سالیان گذشته از تمام ظرفیت های خود برای برگزاری هرچه مطلوب تر این مراسم در سال جاری استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تلاش ها بر این است که تمام شرایط برای عبور امن و آسان زائران و مسافران از مرزهای چهارگانه فراهم شود، یادآور شد: کارکنان نیروی انتظامی، بی صبرانه آماده خدمت رسانی به زوار هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه به عشق و علاقه مجموعه کارکنان پلیس پیشگیری در خدمت رسانی به زوار اباعبدالله الحسین(ع) اشاره و اظهار کرد: همه کارکنان دخیل در امر خدمت رسانی به زوار بی صبرانه مشتاق فرارسیدن اربعین برای ارائه خدمت هستند؛ خدمت به زائران اباعبدالله حسین(ع) از افتخارات کارکنان ناجاست.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال به دلیل حذف روادید به کشور عراق حجم ترددها بیشتر از سال های گذشته باشد، تصریح کرد: ماموریت اربعین حسینی (ع) امسال به دلیل شرایط ویژه بسیار سنگین و قابل ملاحظه خواهد بود.

این مقام انتظامی یادآور شد: پلیس خادم مردم است و تمام تلاش خود را به کار می گیرد که خدمتگزار لایقی برای آنان باشد بنابراین امیدواریم زائران قانونمدار نیز در تشرف به عتبات عالیات و برگشت، نهایت همکاری را با مجموعه پلیس داشته باشند.

وی در ادامه نقش پلیس پیشگیری را در پیشبرد ماموریت های نیروی انتظامی نقش محوری دانست و افزود: امنیت پارکینگ ها و ساماندهی آنها از دیگر برنامه های مهم پلیس پیشگیری در مرزها بوده و در تامین امنیت آنها در ورودی و خروجی پارکینگ ها از گشت های محسوس و نامحسوس استفاده خواهیم کرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با توضیح اینکه امسال مرز خسروی نیز برای تردد زائران بازگشایی شده، یادآوری کرد: پیش بینی های پلیس حاکی از آن است که در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) سال جاری مانند گذشته با افزایش زائر مواجه خواهیم شد و به همین دلیل ضروری است از آمادگی بیشتری در حوزه تامین نظم و امنیت برخوردار باشیم.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار شرفی خاطرنشان کرد: از زائران خواهشمندیم تا سفر خود را به روزهای نزدیک به اربعین موکول نکنند چون در آن ایام، معمولا تراکم و فشار جمعیت بیشتر خواهد شد و احتمال معطل شدن آنان در برخی از مسیر ها نیز دور از تصور نیست.

منبع : خبرگزاری ايسنا