کد مطلب: 139905
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
رئیس کمیته اعزام و ثبت نام اربعین گفت: دو روز قبل به دلیل درگیری در برخی از شهرهای عراق ،پیامکی مبنی بر اینکه زائران اربعین در اعزام تعجیل نکنند از یک سرشماره دیگر به زائران ارسال شد.
 

به گزارش ایران خبر، چند روز قبل پیامکی مبنی براینکه زائران اربعین برای سفر تعجیل نکنند به افرادی که در سامانه سماح ثبت نام کرده بودند، ارسال شد؛ اما این پیامک از سر شماره سامانه سماح نبود و همین موضوع باعث شده بود که ثبت نام کنندگان دچار مشکل و سردرگمی شوند که آیا این پیامک از سوی ستاد ثبت نام و اعزام زائران سازمان حج است یا خیر چرا که تا کنون با یک سرشماره دیگری پیامکهای سامانه ارسال می شد.

این موضوع را از حجت الاسلام صحبت الله رحمانی رئیس کمیته اعزام و ثبت نام اربعین پیگیری کردیم که در ادامه می آید.

حجت الاسلام صحبت الله رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص پیامکی که به ثبت نام کنندگان در سامانه سماح ارسال شده بود گفت: دو سه روز قبل بدلیل شرایط برخی از شهرهای عراق، پیامکی مبنی بر اینکه زائران برای اعزام تعجیل نکنند برای تمامی افرادی که در سامانه سماح ثبت نام کرده بودند ارسال شد.

وی افزود: سامانه سماح دو سر شماره دارد و انتهای هر پیامک اسم سامانه‌سماح درج شده است  و مشکلی در پیامک ها وجود نداشت و همه از سوی ستاد ثبت نام اربعین ارسال می شود.

رئیس کمیته اعزام و ثبت نام اربعین با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلی در اعزام زائران وجود ندارد تاکید کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی در شهرهای عراق وجود ندارد و زائران می‌توانند برای راهپیمایی اربعین اقدام کنند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر مشکل ایجاد شود به زائران اطلاع رسانی خواهد شد گفت؟ از طریق پیامک به آنها اعلام می‌شود اما هم اکنون هیچ مشکلی وجود ندارد.

رحمانی در مورد مرز خسروی نیز اظهار داشت: به دلیل نبود امکانات حمل و نقل اتوبوس و غیره این مرز بسته شده و امیدواریم به زودی باز شود.

وی در خصوص تعداد افرادی که تاکنون در سامانه سماح ثبت نام کرده اند گفت: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند و تا پایان ماه صفر این ثبت نام‌ها ادامه دارد.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که ثبت نام نکردند مشکلی برایشان در عراق ایجاد می‌شود یا خیر گفت: در مرز مشکلی برای آنها ایجاد نمی‌شود اما برای بیمه و مدیریت سفر مانند در نظر گرفتن سرویس های حمل و نقل تغذیه و غیره بهتر است که ثبت نام کنند در این صورت مدیریت بهتر خواهد شد.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تاکید کرد : روز گذشته پنج تصادف رخ داده بود که بیمه برای هر کدام از فوتی ها ۲۴۰ میلیون تومان پرداخت می کند اما اگر این افراد در سامانه سماح ثبت نام نمی کردند این مبلغ اختصاص داده نمی‌شد.

رحمانی گفت: به تمامی زائران اربعین توصیه می کنم قبل از اعزام در سامانه سماح ثبت نام کنند و حتی افرادی که قصد دارند با ماشین شخصی خود بروند نیز در سامانه ثبت‌نام کنند.

به گفته وی نیروهای خود ما  که زیر مجموعه ستاد اربعین هستند نیز در سامانه ثبت نام کرده اند.

منبع : خبرگزاری مهر