کد مطلب: 139944
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷
رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که نیروی انتظامی را به عنوان ظاهر و چهره حاکمیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانند، بیان کرد: مردم باید پلیس را ملجآ و پناهگاه خود بدانند و با دیدن آن احساس آرامش کنند.
 
به گزارش ایران خبر، ایسنا نوشت: رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که نیروی انتظامی را به عنوان ظاهر و چهره حاکمیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانند، بیان کرد: مردم باید پلیس را ملجآ و پناهگاه خود بدانند و با دیدن آن احساس آرامش کنند.سرلشکر محمدحسین باقری در جلسه گزارش گیری عالی ستادی و ارزیابی میدانی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نیروی انتظامی، بیان کرد: مسئولیت نیروی انتظامی در کشور  بسیار سنگین است و این وظیفه در سایر کشورها بر عهده چند دستگاه است، ولی در کشور ما به عهده نیروی انتظامی است؛ لذا تنوع مسئولیت ها در ناجا با توجه به افزایش جمعیت و توسعه زیرساخت‌ها و پیچیدگی فرآیند جرایم روز به روز بیشتر و بر اهمیت و مسئولیت پلیس می‌افزاید.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که نیروی انتظامی را به عنوان ظاهر و چهره حاکمیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانند، بیان کرد: مردم باید پلیس را ملجآ و پناهگاه خود بدانند و با دیدن آن احساس آرامش کنند.
اهم اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به شرح زیر است:
* عملکرد ناجا می تواند به عنوان عملکرد نظام محسوب شود، این فرماندهی دارای ویژگی های خاصی است که ارزیابی و گزارش همکاران ما در یک ماه و نیم گذشته نشانگر این است که این استان دارای اهمیت ویژه ای است؛ چرا که سر ریز ناامنی‌ها از تهران و سایر استان ها به این استان معطوف و شاخص و آمارها امنیتی نشان می دهند که رشد قابل ملاحظه ای در سال های اخیر در این استان صورت گرفته است.
* باید آسیب ها را برای پرسنل خدوم نیروی انتظامی کمتر کنیم چرا که اقتدار نیروی انتظامی، نشان دهنده اقتدار نظام است.
دشمن در سال ۹۶ می‌خواست جامعه را به تنش بکشد
* دشمن در سال ۹۶ از این بابت خیلی امیدوار بود که جامعه را به تنش بکشد، با همکاری همه دستگاه ها و با وجود تمام فشارها و مشکلات معیشتی نتوانستند ثبات و امنیت جمهموری اسلامی ایران را متزلزل کنند.
* کلانتری و پاسگاه ها اهمیت زیادی دارند، در نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح مسئله بازرسی و نظارت و کنترل بسیار حائز اهمیت است، خصوصا در کار سخت ناجا که در همه سطوح آن مسئولیت و بار سنگینی بر عهده سایر کارکنان می باشد و احساس نظارت است که کمک می کند از لغزش ها در این نیرو کاسته شود.
* مردم باید ارزش ها را در نیروی انتظامی ببینند، کارکنان نیروی انتظامی باید در رفتار، گفتار و عمل خود این امر را نشان داده و با رافت و مهربانی با مردم برخورد کنند. صیانت از کارکنان بسیار مهم بوده و وظیفه ما و فرماندهان در ناجا توجه به مشکلات و مصائب کارکنان است.
* تامین ۱۰۰ هزار مسکن برای نیروهای مسلح در سه سال آینده در حال انجام است، نیروی انتظامی در این خصوص اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.
* مسئله جانشین پروری، کادرسازی ها، فرمانده سازی ها بسیار اهمیت دارد، تربیت اخلاقی و دینی کارکنان بسیار حائز اهمیت است تا فرماندهان جوان تری بسازیم.
* همدلی و هم افزایی با بسیج، سپاه و وزارت اطلاعات بسیار مهم است؛ چرا که حضور بسیج می تواند به عنوان بازوان و کمک نیروی انتظامی در کشور باشد.
* مشارکت ائمه جماعات و شوراهای محلی و ریش سفیدان باید توسعه پیدا کند تا ناجا از پس تمامی ماموریت ها برآید، مسئله پلیس فتا و فاوای ناجا در حوزه فناوری در جرایم جدید بسیار مهم هستند حتی در توسعه ارتباط و روش های جدید جرایم و تقویت این رده ها جهت ایجاد امنیت و آرامش کشور بسیار مهم است.
* مطابق فرمایش فرمانده کل قوا که از ناجا اظهار رضایت می کنند، از اقداماتی که در غرب استان تهران انجام شده و شاخص های انتظامی آن رو به رشد است، تشکر و قدردانی می کنم.
---
سردار حاجی زاده: هوشمندسازی تسلیحات دفاعی نقطه عطفی در تحول تولیدات صنعت دفاعی ایجاد کرده است
همچنین ایسنا نوشت:
سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسدارن در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای سازمان صنایع دفاع اظهار کرد:  رویکرد هوشمندسازی تسلیحات دفاعی نقطه عطفی در تحول تولیدات صنعت دفاعی ایجاد کرده است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در از این بازدید ضمن ابراز خرسندی از رویکرد جدید اتخاذ شده در سازمان صنایع دفاع مبتنی بر هوشمندسازی تسلیحات دفاعی و همچنین تلاش برای ارتقاء کیفی دستاوردها با بالاترین سطح ممکن، تلاش دست اندرکاران مجموعه صنعت دفاعی در سازمان صنایع دفاع را  قابل تقدیر و نقطه عطفی در تولید سلاح و تجهیزات دفاعی پیشرفته برشمرد.
سردار حاجی‌زاده در ادامه با اشاره به سبک‌سازی محصولات جدید ضمن افزایش تاثیرگذاری آنها افزود: این توانمندی‌ها رشد قابل توجهی را در کیفیت محصولات تولیدی صنعت دفاعی داشته است.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه بر لزوم توجه به نیازمندی‌های نیروهای مسلح و انطباق هر چه بیشتر تولیدات صنایع با نیاز نیروهای مسلح تاکید کرد.
منبع : ایران آنلاین