کد مطلب: 139962
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶
ایلام - در پی گمشدن ۱۰ گردشگر اصفهانی در منطقه ویژدرون ایلام، جستجو برای پیداکردن کوهنوردان مفقود شده ادامه دارد.
 

به گزارش ایران خبر، گروهی از گردشگران اصفهانی که برای کوهنوردی به منطقه ویژدرون شهرستان ملکشاهی رفته بودند، مفقود شدند.

مدیرعامل هلال‌احمر استان ایلام عصر امروز در گفتگو با رسانه ها گفت: جستجو برای پیداکردن کوهنوردان مفقود شده ادامه دارد.

حسین عارفی عارفی ادامه داد: پس از تماس خانواده‌ی کوهنوردان با هلال احمر استان، دو تیم از دو ناحیه ویژدرون ملکشاهی عازم منطقه شده‌اند.

وی با بیان اینکه منطقه صعب‌العبور ویژدرون صرفاً برای کوهنوردان حرفه‌ای و آموزش دیده قابل عبور است و برای عامه‌ی مردم امکان تردد نیست، افزود: هیئت کوهنوردی استان ایلام از حضور این تیم کوهنوردی در استان اعلام بی‌اطلاعی نموده است و تاکنون هیچ فردی در استان حضور این کوهنوردان در منطقه را تایید نکرده است.

وی بیان داشت: تیم‌های واکنش سریع هلال احمر بر اساس گفته‌ی اعضای خانواده‌ی کوهنوردان به منطقه اعزام شده‌اند.

عارفی با بیان این که در ویژدرون امکان دسترسی به خطوط تلفن همراه فراهم نیست ادامه داد: در یک ماه گذشته نیز یک کوهنورد خانم در ان منطقه با مشکل مواجه شد که تیم‌های هلال احمر به منطقه اعزام و کوهنورد را به مکان امن منتقل کردند.

مدیر عامل هلال احمر استان ایلام در پایان با اشاره به اینکه کوهنوردان و صخره‌نوردان بارها از ویژدرون صعود کرده‌اند اذعان کرد: جای هیچ گونه نگرانی نیست و هلال‌احمر استان با تمام ظرفیت و توان تخصصی به جستجوی کوهنوردان احتمالی و مفقود شده ادامه می‌دهد.

اعزام ۱۲ دره نورد اصفهانی به ایلام

در پی گمشدن ۱۰ اصفهانی در منطقه ویژه درون ایلام ، تیم تخصصی دره نوردی استان اصفهان امروز برای جستجوی گمشدگان منطقه ویژه درون به ایلام اعزام شدند .

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز گفت: تیم تخصصی ۱۲ نفره هیئت کوهنوردی استان امروز به منظور ادامه جستجو برای یافتن ۱۰ نفر از دره نوردان گمشده در منطقه ویژه درون ایلام وارد این استان شدند.

منصور شیشه فروش با اشاره به اینکه هم اکنون تیم هلال احمر استان ایلام درحال جستجوی این افراد است، افزود: همچنین شرکت مخابرات استان ایلام به منظور سرعت در روند جستجوی امدادگران در حال ردیابی مکان این دره نوردان از طریق تلفن همراه آنان است.

وی با بیان اینکه خروجی پایین این دره محل خروجی آب سد ایلام است و با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال بالا رفتن دبی در حوزه سرریز سد، نگرانی در این باره تشدید شده است، گفت: با هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام هم اکنون خروجی آب سد کاهش یافته است.

گروه ۱۰ نفره دره نوردی اصفهان صبح روز پنجشنبه ۱۱ مهر وارد ایلام شدند و هم اکنون به مدت سه روز است که تلفن همراه آنان خاموش است و هیچ اطلاعی از محل حضور این افراد در دست نیست.

ویژدرون دره ای در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شهر ایلام و در کنار سد چم گردلان در نزدیکی روستای مهر، شهرستان ملکشاهی قرار دارد. این دره در عبور رودخانه کنجان‌ چم به طول حدود ۶ کیلومتر و در ارتفاع ۸۱۰ متری از سطح دریا قرار گرفته‌است.

منبع : خبرگزاری مهر