کد مطلب: 139983
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳
خرم‌آباد- مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه مشکل نیروی انسانی گریبان‌گیر سراسر کشور است، گفت: برای جبران کمبودها نیروهای حق التدریس، نهضتی و خرید خدمت جذب شدند.
 

به گزارش ایران خبر، زهرا مظفر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران پیرامون وضعیت مدارس و تعداد معلمان در استان های سیل زده اظهار داشت: استان های سیل زده شرایط خاص و ویژه ای داشتند، در لرستان در دو شهرستان پلدختر و معمولان شرایط حادتر بود. وضعیت این مناطق را مرتب در تابستان رصد کردیم.

وی با بیان اینکه دستور ویژه مقام عالی وزارت به رئیس نوسازی بود که اعتبارات ویژه ای برای استان های سیل زده در نظر گرفتند، تصریح کرد: طی گزارشی که از استان گرفتیم، از نظر فضای آموزشی رسیدیم به جایی که دانش آموزان را ساماندهی کنیم.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص کمبود معلم در لرستان با تاکید بر اینکه مشکل نیروی انسانی گریبان گیر سراسر کشور است که کمبود نیروی انسانی وجود دارد، اظهار داشت: جذب نیروهای حق التدریس، خرید خدمات و نهضتی در این راستا در دستور کار قرار گرفت و اسناد آن ها مورد ارزیابی قرار گرفت و پرونده هایی که تایید شد به کارگیری شدند.

مظفر با اشاره به اینکه در لرستان هم روال به همین صورت بود، یادآور شد: البته در لرستان افراد زیادی متقاضی استخدام هستند، چه حق التدریس و چه نهضتی، درست است که قانون اعلام و ابلاغ کرده که این نیروها به کارگیری شوند اما تبصره ای دارد که در صورت نیاز  و در طول برنامه ششم توسعه باید جذب شوند، لذا ما ملزم نیستیم همه را امسال به کارگیری کنیم.

وی گفت: آن هایی که امسال مجوز به کارگیری شده در لرستان همه جذب شده اند،  مابقی آن ها مورد نیاز نیست و در سال های آتی اگر باز مورد نیاز بود عمل خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر