کد مطلب: 140060
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۰
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از سهم ۱۸ درصدی همیاران پلیس در کاهش تخلفات خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار سیدکمال هادیانفر در جمع همیاران پلیس با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و شهیدان عرصه نظم و امنیت اظهار داشت: اجرای طرح همیاران پلیس از سال ۱۳۸۵ در کشور با اهتمام و برنامه ریزی پلیس راهنمایی و رانندگی و همکاری وزارت آموزش و پرورش آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.

وی با اشاره به آمار تصادفات و جان باختگان ترافیکی در کشور خاطر نشان کرد: متاسفانه در سال ۸۵ بیش از ۲۷ هزار نفر براثر تصادفات جان خود را از دست دادند ولی با اجرای طرح های ترافیکی به همت پلیس راهور، امروز شاهد کاهش میزان جان باختگان تصادفات جاده ای و شهری هستیم اما باز هم آمار تصادفات زیبنده کشور ما نیست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه همه باید برای کاهش تلفات و جان باختگان جاده ای تلاش کنیم به نقش همیاران پلیس در کاهش تخلفات اشاره کرد و افزود: همیاران پلیس در کاهش تخلفات رانندگی سهم ۱۸ درصدی داشته اند .

وی با اشاره به تداوم اجرای طرح همیاران پلیس خاطر نشان کرد: متاسفانه در ۱۲ درصد از تصادفات بچه ها و کودکان جان خود را از دست می دهند بنابراین ما تلاش داریم ارتقاء فرهنگ ترافیک در کشور را از سنین کودکی آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان سهم مهمی در تشویق والدین به رعایت نکات و مقررات راهنمایی و رانندگی دارند از همکاری وزارت آموزش و پرورش قدردانی کرد.

منبع : خبرگزاری مهر