کد مطلب: 140227
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
عربستان سعودی شریک امنیتی دیرینه ایالات متحده بوده از ما درخواست کرده است تا از مکمل‌های دفاعی خود برای دفاع از نظم بین المللی مبتنی بر قوانین حمایت بیشتری داشته باشیم، در تقویت امنیت عربستان مشارکت خواهیم کرد تا این کشور بتواند از خود دفاع کند
 
به گزارش ایران خبر، «برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در گفت و گو با  ایندیا تی‌وی، با اشاره به  اعزام ۳ هزار نیروی نظامی جدید به عربستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: عربستان سعودی شریک امنیتی دیرینه ایالات متحده بوده از ما درخواست کرده است تا از مکمل‌های دفاعی خود برای دفاع از نظم بین المللی مبتنی بر قوانین حمایت بیشتری داشته باشیم، در تقویت امنیت عربستان مشارکت خواهیم کرد تا این کشور بتواند از خود دفاع کند.

به گزارش ایلنا، هوک با طرح این ادعا که این تصمیم توسط بسیاری از شرکای منطقه، حمایت می‌شود، گفت: از ماه می ، وزارت دفاع تعداد نیروهای خود را حدود ۱۴ هزار نفر به حوزه مسئولیت سنتکام برای تامین امنیت منطقه افزوده است.

وی با تأکید بر اینکه دولت ترامپ خواستار درگیری با ایران نیست، مدعی شد: ما در کنار همکاران و متحدان خود ایستادگی می‌کنیم تا از تجارت جهانی و ثبات منطقه‌ای حمایت کنیم و از جامعه جهانی می‌خواهیم بخشی از این تلاش‌ها باشند.

وی با بیان اینکه «نابینایی عمدی» در مواجهه با تهدیدات باعث صلح نشده است، گفت: ملت‌ها در سراسر جهان باید ایران را پاسخگو بدانند، آن را تحت فشار قرار دهند و به ما در تعهد برای تأمین ثبات در منطقه بپیوندند.

هوک ادعا کرد که دولت آمریکا کارزار فشار خود را علیه ایران با دو هدف اصلی انجام داده است و گفت: اولا ، برای محروم کردن ایران از پولی که برای بی ثبات کردن خاورمیانه لازم بوده و دوم اینکه، تهران را به مذاکره برای نتیجه‌گیری معاملات جامع و پایدار مجاب کنیم.

وی مدعی شد: فشارها بر ایران ادامه دارد. اقتصاد ایران در سال گذشته تقریباً ۵٪ کاهش رشد داشته است و احتمالاً امسال بیش از ۱۰٪ کاهش خواهد یافت.  ایران باید رفتار خود را تغییر داده و مانند یک کشور عادی عمل کند درغیراینصورت شاهد سقوط اقتصاد این کشور خواهیم بود.

منبع : ایران آنلاین