کد مطلب: 140461
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷
وزیر کشور با بیان اینکه ورود و خروج زائران اربعین حسینی متوازن شده است، گفت: دیروز ورودی زائران با کشور نسبت به خروجی دو برابر بوده و اگر همین روند ادامه یابد در مسیر بازگشت زائران مشکلی نخواهیم داشت.
 
به گزارش ایران خبر، «عبدالرضا رحمانی فضلی» امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در خصوص برنامه ریزی برای بازگشت زائران کربلا، از مردم به ویژه زائرین امام حسین تشکر کرد و گفت: از روزی که از طرف ستاد اربعین توصیه کردیم که سفر را مدیریت کنند، این مدیریت به خوبی صورت گرفته و تردد در دوسوی مرز عراق و ایران به خوبی صورت می گیرد، سه روز است که ورود و خروج ما به توازن رسیده است و دیروز ورودی به کشور نسبت به خروجی دو برابر یعنی ۲۳۰ هزار نفر نسبت به ۱۰۳ هزار نفر بوده است و اگر این روند با همین رشد ادامه یابد، در مسیر مراجعه زائران مشکلی نخواهیم داشت.وزیر کشور در عین حال گفت: اتوبوس‌ها و وسایل نقلیه زیادی را در مرزها به ویژه در مرز مهران مستقر کردیم که در زمینه تردد زائران مشکلی ایجاد نشود.
توزیع ۳۵ میلیون وعده غذایی
رحمانی فضلی تصریح کرد: تاکنون نزدیک به  ۳۵ میلیون وعده غذایی با کمک مردم تهیه و توزیع کرده ایم، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را در مناطق مختلف اسکان داده‌ایم، با همکاری دستگاه های اجرایی و مردم و نهادهای عمومی مانند شهرداری‌ها، مشکلی ایجاد نشده است؛ در سه چهار روز مانده به اربعین  و ۲ روز پس از اربعین این همکاری ادامه داشته باشد، رسانه ها هم این مراسم و همکاری را به خوبی منعکس کردند.
رحمانی فضلی گفت: در برگزاری مراسم اربعین هیچ مشکل امنیتی نداشتیم؛ نگرانی از مرز خسروی بود که امسال برای اولین سال بازگشایی شده بود. اما با همکاری نیروهای نظامی و امنیتی عراق، هیچ مشکلی پیش نیامد.
دستگیری روح الله زم؛ درسی از اقتدار نظام 
رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی درباره دستگیری روح الله زم نیز گفت: به عنوان رئیس شورای امنیت باید از دستگاه های اطلاعاتی به ویژه سازمان اطلاعات سپاه تشکر می کنم؛ این دوستان از مدت ها قبل روی این موضوع تور اطلاعاتی وسیع پهن کرده بودند و سناریوهای اطلاعاتی مختلف را در این زمینه اجرا کردند و موفق شدند؛ این موضوع باید برای همه دستگاه‌ها و افرادی که به عنوان مخالف و معاند جمهوری اسلامی به اقدامات خلاف امنیت و منافع ملی دست می زنند، درسی باشد که اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران شاید از برخی جهات دیر و زود داشته باشد، اما سوخت و سوز نخواهد داشت.
وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره ارتباطات سرشبکه آمد نیوز با افراد و منابع داخلی گفت: تفاوتی نمی کند، هر کس به هر نوعی به منافع و اقتدار ملی در قالب های مختلف جاسوسی، نفوذ و همکاری های رسانه ای مبتنی بر این موضوع  فعالیت کند، حتما باید با آن برخورد شود، اما این برخوردها باید مستند، اندازه‌گیری شده و دقیق باشد تا به فضای سازی‌ها و افزایش اختلافات در داخل تبدیل نشود.
وی تاکید کرد: این حق نظام و دستگاه قضا، نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی و حق و درخواست مردم  است که امنیت را در هر حال حفظ کنیم و باید با هر کسی که با جاسوسی، نفود و خیانت با دادن اطلاعات داخلی به منافع ملی ضربه می زند، برخورد شود.
وزیر کشور همچنین درخصوص اخرین اقدامات و هماهنگی ها برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ما با شورای نگهبان در حوزه انتخابات، همکاری مستمر داریم و در خصوص نحوه اجرا  و نحوه نظارت تبادل و کمک می‌کنیم که انتخابات به خوبی پیش برود.
رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک اظهارداشت: روند فعالیت ما متناسب با تقویم انتخاباتی به خوبی پیش می‌رود، هماهنگی های لازم در همه حوزه ها میان ۲۵ دستگاه اجرایی در این زمینه کمک می کنند، وجود دارد؛ در باره انتخابات الکترونیک، دستگاه‌های احراز هویت، ۹۰ درصد در صحت عمل رای گیری به ما اطمینان می دهد؛ هم شورای نگهبان تایید کرده و همه وزارت کشور به دنبال آن هستیم که در سراسر کشور آن را اجرا کنیم.
وزیر کشور ادامه داد: هماهنگیها و برنامه ریزی های لازم در ۱۴۰ شهر و دیگر حوزه‌هایی که قرار است که انتخابات الکترونیک برگزار شود، انجام شده  و این برنامه نهایی خواهد شد تا انتخابات، قانونی و سالم برگزار شود./
منبع : ایران آنلاین