کد مطلب: 140750
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۱
پدر عماد صفی یاری کودک ۶ ساله‌ای که بر اثر برق گرفتگی در ورزشگاه آزادی جان باخت گفت: طبق تصمیم بازپرس پرونده، ۵۰ درصد مدیریت ورزشگاه آزادی و ۵۰ درصد اداره برق مقصر شناخته شدند.
 
به گزارش ایران خبر، محمد صفی یاری، پدر عماد در گفت‌وگو با «ورزش‌سه» همچنین از آزادی پیمانکار داربست خبر داد و گفت: «چند روز قبل به دادگاه رفتم و متوجه شدم بدون اینکه به من اطلاع بدهند، پیمانکار داربست را آزاد کرده‌اند. بازپرس بعد از بررسی‌هایی که انجام شده، این پیمانکار را بی‌تقصیر دانسته و او را تبرئه کرده است. این در حالی است که بعد از بررسی‌های اولیه گفته می‌شد این پیمانکار مقصر است و حتی او را بازداشت کردند. طبق چیزی که از سوی بازپرس به ما اعلام شد، ۵۰ درصد مدیر مجموعه ورزشی آزادی و ۵۰ درصد اداره برق مقصر شناخته شدند. از اداره برق که تاکنون با ما تماسی نگرفتند و حتی شنیدم که اعتراض هم کرده‌اند. البته سیف، مدیر ورزشگاه آزادی را چند باری دیده‌ام. او می‌داند که مقصر است و از ما معذرت خواهی هم کرده است.»
او با تأکید بر اینکه «نمی گذارم خون عماد پایمال شود» افزود: فقط ۵۰ میلیون برای مراسم‌هایی که برگزار شد، خرج کردم. این هزینه‌های ما را هم باید بدهند. تا ته این ماجرا را می‌روم و نمی‌گذارم خون عماد پایمال شود. در این مدت کسی خبری از ما نگرفت و همه مرگ عماد یادشان رفت. باشگاه استقلال فقط از ما عکس عماد را گرفت و به دربی برد... البته آقای جواد نکونام هم یک بار تلفنی با من حرف زد. از باشگاه پرسپولیس هم فقط یک روز آقای انصاری فرد، خبیری و کالدرون به منزل ما آمدند؛ وگرنه کسی از ما هیچ حمایتی نکرده است. وزارت ورزش اصلاً پیگیر این موضوع نبوده، در حالی که در برابر این اتفاق مسئول است.»
عماد صفی یاری کودک 6 ساله‌ای بود که همراه پدرش که غرفه دار یکی از بوفه‌های ورزشگاه آزادی بود شهریور گذشته و در حاشیه بازی پرسپولیس با میله داربستی که به دکل برق متصل بود دچار برق گرفتگی شدید شد و درگذشت.
منبع : ایران آنلاین