کد مطلب: 140789
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
سخنگوی دولت گفت: امروز گزارش خوبی توسط شهردار تهران در مورد طرح توسعه مترو مطرح شد و قرار است ۴ خط جدید به متروی تهران اضافه شود.
 

به گزارش ایران خبر، علی ربیعی ظهر امروز( چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات جلسه امروز هیئت وزیران، اظهار داشت: امروز گزارش بسیار خوبی توسط شهردار تهران و همکارانش در مورد طرح توسعه مترو مطرح شد.

وی ادامه داد: براساس این گزارش، ۴ خط جدید به مترو اضافه خواهد شد و کمک‌های همه جانبه‌ای برای تکمیل خطوط مترو در دولت مورد تاکید رئیس‌جمهور قرار گرفت.

سخنگوی دولت عنوان کرد: ۶۳۰ واگن خریداری و اضافه خواهد شد و مقرر شده است ۸۰۰ میلیون یورو از محل خط اعتباری فاینانس چین، برای ۶۳۰ واگنِ خط مترو اختصاص داده شود. فکر می کنیم تحولی ایجاد می‌کند و همشهریان و هموطنان تهرانی ما سهولت بیشتری در ارتباطات با مترو خواهند داشت.

وی افزود: علاوه بر این قرار شد که هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو منتشر شود که دولت با این هم موافقت کرد. این تصمیم امروز به اعتقاد من کمک خواهد کرد که وضعیت حمل و نقل در تهران وضعیت بهتری را داشته باشد. در یک تصمیم دیگر ٧٧۴ میلیارد تومان برای وزارت جهاد کشاورزی در نظر گرفته شد تا خسارت های ناشی از سیل و زیرساخت‌های بخش کشاورزی را جبران کند.

ربیعی تاکید کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان هم برای خسارت واحدهای آموزشی در سیل اختصاص داده شد تا بازسازی شوند. همچنین ۳۰ میلیارد تومان برای وزارت ورزش و جوانان جهت خسارات ناشی از سیل که به زیرساخت های ورزشی وارد شده بود، اختصاص داده شد.

ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری مهر